Tusk: May ettepanek ei vastanud ootustele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk.
Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ütles reedel, et Briti peaministri Theresa May ettepanek Suurbritannias elavate Euroopa Liidu kodanike õiguste tagamise kohta ei vastanud Brüsseli ootustele.

"May teavitas meid oma ettepanekust kodanike õiguste kohta, mis on EL-i jaoks prioriteet number üks. Minu esimene mulje on, et Ühendkuningriigi pakkumine ei vasta meie ootustele ja see võib olukorda halvendada," lausus Tusk Ülemkogu järel ühisel pressikonverentsil Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Malta peaministri Joseph Muscatiga.

Ülemkogu eesistuja sõnul kulutasid EL-i valitsusjuhid kahepäevasel tippkohtumisel Brexitile väga vähe aega.

BBC andmeil ütles Briti peaminister neljapäeva õhtul EL-i kolleegidele, et kõigile vähemalt viis aastat Ühendkuningriigis elanud EL-i kodanikele antakse riiki elama asunud isiku staatus, millega nad säilitavad ligipääsu Briti tervishoiu- ja haridussüsteemile ning sotsiaaltoetustele.

Neile, kes saabuvad pärast pärast viieaastase residentsuse arvutamise lõppkuupäeva, ent enne Brexiti jõustumist 2019. aasta märtsis, antakse kaheaastane ajapikendus oma immigrandistaatuse reguleerimiseks võimalusega saavutada hiljem elaniku staatus, vahendas BBC.

Kuupäeva, mille alusel hakatakse Ühendkuningriigis elamise aega arvutama, ei ole veel teatavaks tehtud, kuid see ei ole enne 29. märtsi 2017 ega pärast 30. märtsi 2019, mil Suurbritannia peaks ametlikult EL-ist lahkuma.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: