Villu Reiljani süüasi võib laheneda kokkuleppekaristusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1502280840000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Harju maakohus eraldas kolmapäeval ekspoliitik Villu Reiljani süüasja materjalid Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare ja ettevõtjate kriminaalasjast kokkuleppemenetluseks.

Kui kohus kolmapäeval veel allkirjastamata kokkuleppe kinnitab, pääseb Villu Reiljan "Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt reaalsest vanglakaristusest.

"Ma võin seda kinnitada, et loomulikult ei ole kokkulepe sõlmitud sellel eesmärgil, et karistada isikut rangeima karistusega," ütles juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus "Aktuaalsele kaamerale".

"Loomulikult on kokkuleppemenetluse puhul omad eeldused ja Villu Reiljan on need eeldused täna kohtusaalis avalikul kohtuistungil täitnud," märkis Evestus.

Reiljani kokkuleppekaristus selgub siis, kui kohus sellega nõustub ja otsustab Reiljani ja riigiprokuratuuri sõlmitud karistusleppe kinnitada.

Juhtiva riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse sõnul on Edgar Savisaare, Villu Reiljani ja Vello Kunmani altkäemaksu süüdistuse juures tuvastatud, et Vello Kunmani tütrele kuuluval kinnistul Sihi tänaval toimuv ehitustegevus ei vastanud varasemalt Tallinna linnaplaneerimise ameti poolt kinnitatud ehitusprojektile.

Süüdistuse järgi leppisid Reiljan ja Kunman 2014. aasta detsembris omavahel kokku, et Reiljan võtab ühendust Tallinna linnapea Savisaarega ning vahendab Kunmani soovi, et Savisaar Tallinna linnapeana kasutaks oma ametiseisundit ning korraldaks ehitusloa tingimuste rikkumisest hoolimata Sihi tänaval paikneva eramu ehitustööde jätkamise võimaldamise Tallinna linnaplaneerimise ameti ametnike poolt.

Süüdistuse kohaselt lubas Kunman vastutasuna Keskerakonnale valimisteks eraldada 20 000 eurot.

2014. aasata 15. detsembril toimus Tallinna linnavalitsuses Savisaare töökabinetis Savisaare ja Reiljani vaheline kohtumine, mille käigus vahendas Reiljan oma tööandja Vello Kunmani eelkirjeldatud soovi seoses kinnistuga ning Kunmani lubadust toetada vastutasuna Savisaare poolt tema ametiseisundi kasutamise eest Keskerakonda 20 000 euroga ning Savisaar nõustus vara vastuvõtmisega, märkis süüdistus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: