Teisipäeval jätkub kohus Edgar Savisaare üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Edgar Savisaare kohtuprotsess.
Edgar Savisaare kohtuprotsess. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Teisipäeval jätkub Harju maakohtus Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare korruptsioonikaasuse arutamine.

Kohus oli sunnitud viimati istungi katkestama 10. augusti pärastlõunal, kui Savisaar kurtis kehva enesetunnet ning kohtusaali kutsutud kiirabimeedikud viisid Savisaare haiglasse. Mees pääses siiski veel samal õhtul haiglast koju.

Kohus jätkab teisipäeval Savisaare ja samuti kohtu all oleva ärimehe Alexander Kofkini vestluste salvestuste kuulamisega. Seejärel asub kohus kuulama vestlust, mille pidasid Tallinna linnavalitsuse ruumides maha Savisaar, ehitusärimees Aivar Tuulberg ning Tallinna linnavolikogu praegune juht Kalev Kallo.

Teisipäeval peavad kohtusaalis olema vaid need süüdistatavad, keda sellel päeval uuritavad tõendid konkreetselt puudutavad - seega Savisaar, Kofkin, Kallo ja Tuulberg.

Edgar Savisaarele on esitatud süüdistus ametiisikuna altkäemaksu võtmises, Keskerakonna juhatuse liikme ja esimehena suures ulatuses Keskerakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises, suures ulatuses rahapesu toimepanemises ning Tallinna linna vara ebaseaduslikus omastamises.

Alexander Kofkinile, Vello Kunmanile, Aivar Tuulbergile ja Hillar Tederile on esitatud süüdistused altkäemaksu andmises, Villu Reiljanile Vello Kunmani poolt lubatud altkäemaksu vahendamises. Lisaks on Hillar Tederile esitatud süüdistus Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse tegemises.

Kalev Kallole, kes süüdistuses märgitud kuritegude toimepanemise hetkel oli Keskerakonna finantssekretär ning Tallinna linnavolikogu esimees on esitatud süüdistus altkäemaksu vahendamises Tederilt Savisaarele, samuti Savisaare poolt altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises ning Tederi poolt keelatud annetuse tegemisele ja Savisaarele keelatud annetuse vastuvõtmisele kaasaaitamises.

MTÜ-le Eesti Keskerakond Savisaare esinduses on esitatud süüdistus reklaamiärimees Paavo Pettai ning Kallo kaasaaitamisel Tederilt Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises. Priit Kutserile on esitatud süüdistus Tallinna linna vara ebaseaduslikule omastamisele kaasaaitamises.

Villu Reiljani süüepisood on üldisest kriminaalasjast eraldatud kokkuleppemenetluse läbiviimiseks.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: