Savisaarele proteesi ostmiseks loodud MTÜ-s Jalg Alla valitseb segadus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kohtuistungitel viibides pole Edgar Savisaar jalaproteesi kasutanud.
Kohtuistungitel viibides pole Edgar Savisaar jalaproteesi kasutanud. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva taandub Keskerakonna eksliidrile Edgar Savisaarele bioonilise jalaproteesi soetamiseks loodud MTÜ Jalg Alla juhtimisest, kuna juhatuse liikmed ei saavutanud ühist keelt teistele jäseme kaotanud inimestele osutatava abi osas.

MTÜ Jalga Alla loodi 2016. aasta septembrikuus eesmärgiga koguda raha Edgar Savisaare bioonilise proteesi soetamiseks. Ülejäänud raha oli kavas tulevikus kasutada jäseme kaotanud inimeste aitamiseks.

Annetusi tegi mitusada eraisikut ja firmat. 24. novembril 2016 soetati Soomest Edgar Savisaarele biooniline protees.

„Seoses sellega, et MTÜ-s tekkisid erimeelsused teiste jäseme kaotanud inimeste aitamise osas, tegin ma otsuse astuda ühingust välja ning võimaldada tegeleda juhatuse asjadega juhatusse kuuluval Edgar Savisaare esindajal,“ ütles Maria Jufereva reedel.

MTÜ juhatuse koosseisust väljaastumise avalduse esitamise hetkel oli ühingu arvel 7331 eurot kasutamata jäänud raha.

Jufereva ettepaneku kohaselt ei saanud juhatuse esimees ega liikmed oma töö eest tasu.

„Tänan kõiki, kes on annetanud Edgar Savisaare aitamiseks. Teie toetus oli talle väga oluline. Kahjuks viimasel ajal me omavahel suhtleme minimaalselt, sellepärast pean õigeks, et MTÜ küsimustega tegeleksid temaga tihedamini suhtlevad inimesed. Edgarile soovin aga kogu hingest edu, temasse isiklikult suhtun ma ääretu lugupidamisega. Loodan, et ta tuleb tagasi oma erakonna rüppe. Väga ootame teda,“ nentis Jufereva.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: