Savisaarele kutsuti kohtusse kiirabi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1502346180000 | amCalendar}}

Harju maakohtus neljapäeval jätkunud kohtuprotsessil kutsuti Keskerakonna eksjuhile Edgar Savisaarele kiirabi, kuna tema enesetunne halvenes.

Kuigi Savisaar ütles, et tal on lihtsalt halb olla, siis otsustas kohus talle siiski kiirabi kutsuda.

Kohus kuulas neljapäevasel istungil jälitustegevusega saadud helisalvestisi.

Kohtu loal ei pea protsessi selles etapis osalema need süüdistatavad, keda antud helisalvestised ei puuduta.

Kolmapäeval alustas kohus Edgar Savisaare ja ettevõtja Alexader Kofkini vestluse kuulamist ja jätkas sellega ka neljapäeval.

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on süüdistuse saanud juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises on süüdistuse saanud ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder ja Vello Kunman.

Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot süüdistatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises süüdistatakse ekspoliitik Villu Reiljani, samuti on kohtu all Põhja-Tallinna linnaosavanema endine asetäitja Priit Kutser.

Kolmapäeval eraldas kohus Villu Reiljani materjalid kriminaalasjast kokkuleppemenetluse kohaldamiseks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: