Raport: Lääne-Euroopas toimus kaks protsenti maailma terrorirünnakutest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eelmise aasta juulis Bagdadi Karrada linnaosas toimunud terrorirünnaku ohvrite matused. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Marylandi ülikooli raporti kohaselt toimus eelmisel aastal üle kogu maailma umbes 13 500 terrorirünnakut. Terrorirünnakute tagajärjel hukkus maailmas ligi 35 000 inimest.

Umbes kaks protsenti nendest terrorirünnakutest toimus Lääne-Euroopas. Terrorirünnakutes hukkunutest oli Lääne-Euroopas umbes 0,7 protsenti, vahendas Yle raportit, milles toetuti Global Terrorism Database'i andmetele.

Suurem osa eelmise aasta terrorirünnakutest toimus Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas. Kõige raskemas olukorras on olnud Iraak, kus leidis aset üheksa sellest terrorirünnakut, kus hukkunuid oli rohkem kui 11. Eelmise aasta kõige ohvriterohkem terrorirünnak toimus Bagdadis, kus ostukeskuse eest plahvatanud autopomm tappis 382 inimest.

Lõuna-Aasias on eelmisel aastal kõige rohkem kannatanud Pakistan, kus hukkus raporti kohaselt terrorismi tõttu rohkem kui 1100 inimest. Põhja-Aafrikast lõunas on terroristid olnud kõige aktiivsemad Somaalias ja Nigeerias.

Lisaks rünnakute arvule erinevad riigiti ka terroristide poolt kasutatavad meetmed. Raportis tuuakse näiteks välja, et Lääne-Euroopas on kasvanud sõidukite abil sooritatud terrorirünnakute arv.

 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: