Pühapäeval külastab Tallinna kuni 2800 kruiisituristi

Ristluslaev.
Ristluslaev. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pühapäeval sildus Tallinnas Malta lipu all seilav kruiisilaev Celebrity Silhouette, mis tõi pealinnaga tutvuma kuni 2800 turisti.

Laevaagentuuri Inflot vahendusel saabunud Celebrity Silhouette jäi ankrusse kell 10 ja annab taas otsad kell 17.

Saksamaal Papenburgis kümme aastat tagasi valminud laev on 315 meetrit pikk ja mahutab maksimaalselt 2886 reisijat. Tegemist on Celebrity Silhouette'i kümnenda ja viimase Tallinna-külastusega lõppeval hooajal.

Tänavuse kruiisihooaja jooksul on Tallinnasse kokku oodata 314 kruiisilaevakülastust, mis toovad Eesti pealinnaga tutvuma üle 500 000 inimese. Kaheksa laeva külastavad Tallinna esimest korda.

Suurim sel aastal Tallinnas peatuv laev on 333,3 meetri pikkune MSC Fantasia, mis võtab pardale 3800 reisijat ja on läbi aegade pikim Tallinnas peatunud kruiisilaev.

Eelmisel aastal peatusid kruiisilaevad Tallinnas 271 korda, laevade pardal oli kokku 474 000 kruiisireisijat.

Kruiisihooaeg Läänemerel kestab üsna lühikest aega – mai algusest kuni septembri keskpaigani, mil ilm veel ilus on. Piirkonna põhiline tõmbenumber on Peterburi, millele sekundeerivad Läänemere-äärsete riikide pealinnad Kopenhaagen, Stockholm, Helsingi ja kasvava populaarsusega Tallinn.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: