Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn kinnitasid ametlikult ühinemist

{{1503912960000 | amCalendar}}

Valmisliitude Savisaare Liit ja Tegus Tallinn eestvedajad andsid kolmapäeval pressikonverentsil, kus kinnitasid ametlikult ühinemist ja avalikustasid oma kandideerimispiirkonnad.

Kell 15 alanud pressikonverentsil osalesid Edgar Savisaar, Jüri Mõis, Olga Ivanova ja Urmas Sõõrumaa.

Ivanova ütles pressikonverentsil, et Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn lähevad kohalikele valimistele ühise nimekirjaga ning liidu nimi on Savisaare Valimisliit Ja Tegus Tallinn.

Edgar Savisaar kinnitas, et ühinenud valimisliit ei taha valimistel mitte ainult osaleda, vaid neil ka võita. "Kahtlemata selleks, et võita, on parem kui meie ja Tegus Tallinn paneme leivad ühte kotti nagu ka tegime," sõnas ta.

"See valimisliit on sündinud. Eesti poliitika muutub selle võrra säravamaks ja tähelepanuväärsemaks," lisas ta.

Savisaar ütles pressikonverentsil, et tema kandideerib Lasnamäel, Olga Ivanova samuti Lasnamäel, Urmas Sõõrumaa kesklinnas ja Jüri Mõis Haaberstis.

Kellest aga saaks valimisliidu võidu korral Tallinna linnapea, selles pole Savisaare sõnul veel kokku lepitud. Urmas Sõõrumaa aga lisas, et tema ja tõenäoliselt ka Edgar Savisaar linnapeaks ei hakka.

Savisaare sõnul täieneb valimisliidu nimekiri iga päevaga.

Savisaare sõnul on valimisliit suunatud koostööle ning selle programmis on põhimõtteid ka teistel parteidelt ja valimisliitudelt, nende hulgas näiteks tasuta huviring igale lapsele, tasuta ühistranspordiga jätkamine. Samuti soovib ühinenud valimisliit Tallinnasse tasuta prügivedu.

Urmas Sõõrumaa lisas, et valimisliidu peamine sõna on kaasamine, mitte välistamine. Ta tunnustas Savisaare teeneid linnapeana, muu hulgas tasuta ühistransporti. "Ma tahaks näha erakonda, kes täna loobuks tasuta ühistranspordist. Seepärast usun ka Savisaare järgmisesse suurde ideesse - tasuta prügiveosse," ütles ta.

Ivanova sõnul läbirääkimised ühise valimisliidu programmi osas veel käivad. Siiani on kompromissile jõutud tasuta prügiveos, kuid ülejäänutes kõnelused kestavad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: