Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Savisaare valimisliit ja Tegus Tallinn avalikustas esinumbrid

{{1504518900000 | amCalendar}}

Savisaare valimisliit ja Tegus Tallinn avalikustas esmaspäeval oma esinumbrid Tallinnas sügisestel kohalike omavalitsuste valimistel.

Pirital on Savisaare valimisliidu ja Tegusa Tallinna nimekirjas kaks esimest Tuuli Stewart ja Sergei Punda, Haaberstis Jüri Mõis ja Daniel Albert Naurits, Kesklinnas Urmas Sõõrumaa ja Urmi Reinde, Lasnamäel Edgar Savisaar ja Olga Ivanova, Mustamäel Mart Viisitamm ja Heino Enden, Nõmmel Marek Kaleta ja Marju Bormeister-Kagovere, Kristiines Peeter Saks ja Meelis Pai, Põhja-Tallinnas Reet Kudu ja Sergei Jürgens.

Linnapeakandidaadi nime Edgar Savisaar esmaspäeval veel avaldada ei soovinud.

Valimisliidu nimekirja liidrid hoiduvad oma pikemate plaanide avamisest, soovides ära oodata 15. oktoobri kohalike valimiste tulemused.

"Mingi vihje võime saada valimistulemustest. Aga praegu ei ole küll rohkem mõelnud. Kui on väga hea tulemus, siis vaatame edasi," ütles valimisnimekirja esinumber Haaberstis Jüri Mõis esmaspäeval peetud pressikonverentsil.

Veelgi ebamäärasemaks jäi Lasnamäe esinumber Edgar Savisaar. "Milleks me siis kokku tulime, ega me ühe päeva jaoks kokku ei tulnud!" ütles Savisaar vastuseks küsimusele nimekirja tuleviku kohta.

Küsimuse kohta, kas Savisaar pakub poliitikategemise võimalusi erakonnast väljavisatavatele keskerakondlastele, kes tema nimekirjas kandideerivad, ütles Savisaar: "Iga inimene Eestis - kui Eesti on demokraatlik riik - saab siin poliitikas jätkata. Ega poliitikat ei tehta ainult parteides."

Keskerakond käitub kahepalgeliselt, kui lubab valimisliitudes kandideerivad erakondlased välja vista, kuid erakonna endise esimehe Edgar Savisaare Keskerkonda jätta, leiab Savisaare loodud valimisnimekirjas kandideeriv riigikogu liige Olga Ivanova.

"See on ju topeltstandard. Ilmselgelt on lähtutud on sellest, et liiga keeruline oleks teha valijatele selgeks, miks Keskerakond on otsustanud välja visata Edgar Savisaare, kes sai eelmistel kohalikel valimistel isiklikult 40 000 häält," ütles Ivanova valimisnimekirja pressikonverentsil.

"See on erakonna pragmatism. Paljude valijate jaoks Edgar Savisaar võrdub Keskerakonnaga ja kindlasti pole erakond valmis neid hääli kaotama," lisas Ivanova.

Allikas: BNS - ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: