Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ossinovski: majanduskasv valitsusele täiendavat kulutamist ei võimalda

Peaministri ülesandeid täitev tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles teise kvartali hüppelise majanduskasvu kohta, et suurenevad maksulaekumised ei too kaasa täiendavat kulutamist.

Rahandusministeeriumi sügine majandusprognoos, mis on aluseks järgmise aasta riigieelarve koostamisele, valmib septembri keskel. Pärast seda näeb riigirahanduse pilti täpsemalt, kommenteeris Ossinovski valitsuse pressikonverentsil.

Ta tuletas meelde, et valitsus hoiab kinni eelarve struktuurse tasakaalu põhimõttest, mis aitab riigil majanduspoliitikat juhtida nii, et majandus ei kuumene liigselt üle ega jahtu liigselt maha.

"Kui majandus kasvab alla oma potentsiaali, siis riik kulutab rohkem. Kui majandus kasvab üle oma potentsiaali, siis kulutab vähem. Kuna praegu kasvame oma potentsiaalile lähemal kui eelmise hinnangu põhjal, siis on riigipoolset rahastamispuhvrit selle võrra vähem," selgitas minister.

"Maksulaekumis on küll rohkem, aga kuna kasvame oma potentsiaali lähedal, siis täiendavat kulutamise või investeerimise võimalust see meile ei anna," lisas Ossinovski.

Eesti teise kvartali majanduskasv oli üllatuslikult kõrge ehk 5,7 protsenti. Viimati oli Eesti majanduse kasv võrreldavalt kiire 2011. aastal.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: