Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Poliitplakatid tänavatel on esmaspäevast keelatud

Valimisreklaamid linnapildis
Valimisreklaamid linnapildis Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval algab aktiivse valimisagitatsiooni aeg, mille jooksul poliitiline välireklaam on keelatud.

Poliitiline välireklaam on keelatud alates kandidaatide registreerimise viimasest päevast ehk 11. septembrist, valimistoimingute tähtaegases on valimisteenistus sätestanud, et kandidaat võib esitada kandideerimisest loobumise avalduse hiljemalt 13. septembri.

Aktiivse valimisagitatsiooni keelu ajal on vastavalt seadusele keelatud üksikkandidaadi, erakonna või erakonna nimekirjas kandideeriva isiku, valimisliidu või valimisliidu nimekirjas kandideeriva isiku või nende logo või muu eraldusmärgi või programmi reklaamimine hoonel, rajatisel, ühistranspordivahendi või takso sise- või välisküljel ning muu poliitiline välireklaam.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) selgitab oma veebilehel, et poliitilise välireklaamina ei käsitleta õhupallide, meenete, sõnumite, sümboolika, lendlehtede jagamist - õhupallid, voldikud, lipukesed, särgid jne.

Samuti ei ole keelatud välireklaamplakatid, mis on erakonna värvides, samal ajal puudub muu seos valimistega, või välireklaamid erakonna või valimisliidu liikmega, kes käesolevatel valimistel ei kandideeri.

Politsei ei hinda poliitilise välireklaamina erakonna või valimisliidu nime, logo või sümboolikat valimisliidu või erakonna kasutuses oleval sõidukil, kui see on sõidukile kantud varasemalt ning puudub seos käesolevate valimistega, näiteks erakonna kasutuses oleval sõidukil on erakonna nimetus.

Ilmselgelt on seos käesolevate valimistega, kui sõidukile on kantud nendel valimistel ülesseatud tunnuslause, kandidaadi number või üleskutse valida kellegi kasuks, on politsei seisukoht.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: