Leedu Sotsiaaldemokraatlik Partei lahkub valitsusest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vaade Leedu parlamendi saalile Autor/allikas: AFP/SCANPIX

Leedu Sotsiaaldemokraatlik Partei (LSDP) otsustas laupäeval lahkuda valitsusest.

Valitsusest lahkumise poolt hääletas 140 nõukogu liiget, vastu oli 46.

LSDP oli valitsuses Leedu Talurahva ja Roheliste Liiduga (LVŽS).

LSDP küsis viimastel kuudel arvamust koalitsioonis püsimise kohta oma harukontoritelt - 60 osakonnast 44 tahtis koalitsioonist lahkuda, kaheksa tahtis koalitsioonilepingut uuesti läbi rääkida ja seitse koalitsioonis jätkata. Nõukogusse kuuluvad suuremalt jaolt osakondade esindajad.

Koalitsioonist lahkumisele üles kutsunud erakonnajuhi Gintautas Paluckase sõnutsi näitas laupäevane hääletus, et "sotsiaaldemokraadid on ühtsed ja tugevad".

"See peab veenma kõiki neid, kes kahtlevad, ja ka neid, kes mõtlevad, et sotsiaaldemokraadid käituvad valesti, kuid igasugused mõtted lõhest erakonnas, arvan, on kadunud," ütles ta ajakirjanikele.

Paluckase sõnutsi on erakond valmis LVŽS valitsust toetama küsimustes, mis on "pahempoolsete poliitilises päevakorras vaieldamatult tähtsad".

LVŽS moodustas LSDP-ga valitsuse pärast mulluseid seimivalimisi. LSDP sai kolm ministriportfelli ja neli seimikomisjoni esimehe kohta.

LSDP-l on seimis 17 saadikut, kes olid nagu erakonna ministridki koalitsioonist lahkumise vastu.

Välis- ja justiitsminister tahavad valitsuses jätkata

Justiitsminister Milda Vainiutė ja välisminister Linas Linkevičius tahavad tööd valitsuses jätkata, majandusminister Mindaugas Sinkevičius otsustas lahkuda, teatasid ministrid esmaspäeval kohtumisel peaminister Saulius Skvernelisega.

"Peaminister avaldas mulle usaldust, seepärast soovin jätkata," ütles Vainiutė ajakirjanikele. Justiitsminister lisas, et ei ole koalitsioonist lahkuda otsustanud Sotsiaaldemokraatliku Partei (LSDP) liige ning seetõttu ei ole tal valitsuses jätkamisega probleeme.

Välisminister Linkevičius ütles, et esitas avalduse LSDP seast lahkumiseks.

Sinkevičiuse sõnul esitas ta peaministrile lahkumisavalduse, mida pole veel rahuldatud. Peaministril on otsustamiseks viis päeva.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: