Leht: haigekassa juhi kohale kandideerib ilmselt Rain Laane ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rain Laane foto: Microsoft
Rain Laane foto: Microsoft

Kuna haigekassa juhi valimine esmaspäeval nurjus, siis valib haigekassa 14-liikmeline nõukogu uue juhi 6. oktoobril.

 

Eesti Päevaleht kirjutab, et esmaspäeval ei valitud juhti seetõttu, et viimasel hetkel selgus, et ametikohale on nõus kandideerima Microsoft Eestit ja hiljem ettevõtte Balti regiooni juhtinud Rain Laane.

Laane pole küll tervishoiuga seotud olnud, sest ta on IT-inimene, kuid tippjuht ei peagi olema valdkonna spetsialist. Ka praegune haigekassa juht Tanel Ross on rahandus- ja pangandustaustaga, tema teenib haigekassa juhina 4400 eurot kuus.

Leht märkis, et teised kandidaadid ei ole teada, aga ilmselt lõi Laane pildile ilmumine kaardid segi.

Laane ajalehele kandideerimist ei kinnitanud, kuid ei lükanud ka ümber. "Minu teada eelmine konkurss nurjus. Konkursile võivad kandideerida kõik Eestis alaliselt elavad inimesed. Dokumente on võimalik esitada 4. oktoobrini," ütles ta.

Esmaspäeval nurjus juhi valimine väidetavalt seetõttu, et mingid dokumendid ei olnud korras, ja kolmeliikmeline komisjon – tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, Eesti tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar ja Eesti ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson – ei julgenud kahe väljavalitud kandidaadiga nõukogu ette minna.

Haigekassa juhi avalik konkurss kuulutati välja suve alguses. Juhi kohale hakkas sobivaid võimekaid inimesi otsima eelmainitud kolmik koostöös personaliotsimisfirmaga Fontes. Enne esmaspäeval luhtunud valimisi jäi sõelale kaks inimest.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: