Taavi Aasa toetus Tallinna linnapeakandidaadina tegi hüppe

Foto: ERR

Värske ERR-i uudistetoimetuse ja Turu-uuringute AS-i uuring näitab, et Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaadi Taavi Aasa toetus on oktoobris ehk vahetult enne valimisi hüppeliselt kasvanud ning ulatub valimiseelistust omavate inimeste seas 42 protsendini. Septembris oli see näitaja 36 protsenti.

Sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadi Rainer Vakra toetus on langenud kahe protsendipunkti võrra 12 protsendile.

Ka Reformierakonna linnapeakandidaadi Kristen Michali toetus on langenud kahe protsendipunkti võrra ja on nüüd 11 protsenti.

Edgar Savisaart soovib uuesti Tallinna linnapeana näha samuti 11 protsenti septembri 13 protsendiga võrreldes.

EKRE Martin Helme toetus linnapeakandidaadina on kaheksa protsenti (septembris seitse), IRL-i Raivo Aegi toetus kuus protsenti (septembris seitse), roheliste Züleyxa Izmailova toetus kaks protsenti (septembris kolm) ning Vaba Tallinna kodaniku esinumbrit Erik Vesti toetab jätkuvalt üks protsent.

Linnapea eelistused on väga tugevalt seotud erakondliku eelistusega volikogu valimistel. Nii peab 88 protsenti EKRE valijaist sobivaimaks linnapeakandidaadiks Martin Helmet, 85 protsenti sotsiaaldemokraatide valijaist Rainer Vakrat, 78 protsenti Keskerakonna toetajatest Taavi Aasa, 76 protsenti Reformierakonna valijaist Kristen Michalit ja 71 protsenti IRL-i toetajaist Raivo Aega. Savisaare Valimisliidu ja Tegusa Tallinna valijate ülekaalukas soosik linnapea ametisse on Edgar Savisaar.

Vastajatele esitati valiku tegemiseks kaart, kuhu olid kantud kuue erakondade poolt juba välja käidud kandidaadi nimed. Lisasime nimekirja ka kahe tõenäolisemalt volikokku pääseda võiva valimiliidu nimekirja esinumbrid - Edgar Savisaare ja Erik Vesti – ehkki neid ametlikult linnapeakandidaatidena pole esitletud. Lisaks võis vastaja välja pakkuda ka nimekirjas mittesisalduva nime või vastata „ei oska öelda“.

Vabade vastustena pakutakse muu kandidaadina välja kõige sagedamini Mihhail Kõlvartit - 23 korda. Kolmel korral nimetati Jüri Ratast, kahel korral Raimond Kaljulaidi, Urmas Sõõrumaad ja Tarmo Kruusimäge.

Toimetaja: Anvar Samost

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: