Uuringufirmad eksisid enim Reformierakonna tulemuse prognoosimisel

Valimistulemused
Valimistulemused Autor/allikas: ERR

Uuringufirmad Kantar Emor ja Turu-uuringute AS prognoosisid mõlemad küsitlusele tuginedes õigesti, et Tallinnas saavutab absoluutse enamuse Keskerakond, alahinnati aga Reformierakonna tulemust.

Tallinnas valimised võitnud Keskerakond kogus 44,4 protsenti häältest. Emori valimiseelne küsitlus näitas Keskerakonnale 44,3-protsendilist toetust ja Turu-uuringud 49-protsendilist toetust.

Reformierakonna toetus oli Emori küsitluses 15,3 protsenti ja Turu-uuringute küsitluses 15 protsenti. Tegelik valimistulemus kujunes Reformierakonnale märkimisväärselt kõrgemaks - 20,5 protsenti.

Emori uuringuekspert Aivar Voog ütles pärast valimistulemuse selgumist, et Reformierakonna oodatust tugevamale esinemisele aitas kaasa Taavi Rõivase skandaal, mis mõjus Reformierakonna valijatele mobiliseerivalt.

 

SDE valimistulemuseks kujunes pealinnas 11 protsenti häältest. Uuringufirmade küsitluses olid sotside puhul käärid suured, Emor prognoosis häälte osakaaluks 14,5 protsenti ja Turu-uuringud 9 protsenti.

EKRE ning Savisaare Valimisliidu ja Tegusa Tallinna puhul oli Turu-uuringud Emorist täpsem, IRL-i puhul aga vastupidi.

EKRE sai pealinnas 7 protsenti häältest (Emor 5,3, Turu-uuringud 8), IRL 6,6 protsenti (Emor 7,6, Turu-uuringud 5) ning Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn 4,5 protsenti (Emor 5,2, Turu-uuringud 4).

Kumbki uuringufirma ei andnud inimestele ette nende valimisringkonna nimekirja, vaid küsitletud ütlesid oma erakondliku eelistuse.

Toimetaja: Priit Luts, Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: