Transferwise kaasas 280 miljonit dollarit, investorite osalust ei avalda ({{commentsTotal}})

{{1509604800000 | amCalendar}}
Rahvusvahelist maksete ja valuutavahetuse teenust pakkuv Eesti päritolu idufirma TransferWise saab arvestatava osa investeeringutest riskikapitaliettevõtetelt ja erainvestoritelt. Pildil kaasasutaja Kristo Käärmann.
Rahvusvahelist maksete ja valuutavahetuse teenust pakkuv Eesti päritolu idufirma TransferWise saab arvestatava osa investeeringutest riskikapitaliettevõtetelt ja erainvestoritelt. Pildil kaasasutaja Kristo Käärmann.

Rahvusvaheline finantstehnoloogiafirma Transferwise teatas 280 miljoni dollarilise investeeringu kaasamisest, osaluste jaotust pärast tehingut ettevõte ei avalda.

Lisatud viies lõik.

Investeerimisringi juhtinvestorid olid varahaldusettevõte Old Mutual Global Investors (OMGI) ja Silicon Valley riskikapitalifirma IVP, mille portfelli kuuluvad muu hulgas SNAP, Dropbox ja Twitter.

Investeerimisringiga liitusid uute investoritena Silicon Valley taustaga Sapphire Ventures, Jaapani ettevõte Mitsui ning USA-Jaapani riskikapitaliettevõte World Innovation Lab. Ringis osalesid ka varasemad investorid Richard Branson, Andreessen Horowitz ja Baillie Gifford. Kokku on ettevõte investoritelt kaasanud 397 miljonit dollarit.

Transferwise’i Euroopa kommunikatsioonijuht Marek Unt ütles ERR-ile, et üksikute investorite osaluse suurust ettevõte ei avalda ja kinnitas, et enamusosalus kuulub jätkuvalt ettevõtte asutajatele.

Äripäevale ütles Unt, et asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann müüsid tehingu käigus enda osalusest alla 10 protsendi. Enne tehingut hinnati Hinrikuse ja Käärmanni osaluseks ca 40%.

2017. aasta alguses kasumisse jõudnud Transferwise keskendub hetkel Borderless virtuaalkonto teenuse arendamisele ning tegevuse laiendamisele Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna kasvavatel turgudel. Tulevikuplaanid hõlmavad laienemist Indiasse.

Transferwise’il on rohkem kui kaks miljonit klienti ja ettevõte võimaldab ülekandeid 750 valuutasuunas. Transferwise‘i kliendid liigutavad platvormi abiga igakuiselt rohkem kui üks miljard eurot, säästes traditisiooniliste teenustega võrreldes iga päev 1,5 miljonit eurot.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: