Transaviabaltika tegi oktoobris saartele 106 lendu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Praegu Saaremaa lennuliine teenindava Transaviabaltika lennuk.
Praegu Saaremaa lennuliine teenindava Transaviabaltika lennuk. Autor/allikas: Transaviabaltika

Suursaarte ja mandri vahelisi lende opereeriv Transaviabaltika ehk Saartelennuliinid tegi oktoobris suursaartele kokku 106 lendu, Kuressaare suunal on reisijaid juurde tulnud, kuid Hiiumaa täitumus on jätkuvalt tagasihoidlik.

Oktooris tegi Transaviabaltika liinil Tallinn-Kuressaare-Tallinn kokku 53 lendu ja teenindas 1359 reisijat. Liinil Tallinn-Kärdla-Tallinn tegi lennufirma samuti 53 lendu ning teenindas 715 reisijat.

Lennuettevõtte esindaja Rene Musta sõnul oli oktoobris liinil Tallinn-Kuressaare-Tallinn täituvus 67 protsenti ja liinil Tallinn-Kärdla-Tallinn 36 protsenti.

"Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on Kuressaare suunal reisijate arv kasvanud, kuid Kärdla suunal kasv puudub," nentis Must ja viitas asjaolule, et Kärdla suuna lennureisijate arvukust mõjutab lennuväljal puuduv lennuki ohutut maandumist abistav täpismaandumise seade (ILS).

"Kehvade ilmade korral puudub püsielanikel kindlus lennuki graafikujärgse väljumise osas ja kui kord on reisija kokku puutunud hilineva väljalennuga, eelistatakse pigem mere- ja maismaatransporti, mis on küll oluliselt aeganõudvam, kuid kindlam," märkis ta.

Sügis-talvise madalhooaja ergutamiseks tõi Transaviabaltika oma kodulehele detsembrikuu lõpuni müüki ka soodsamad lennupiletid.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hankel saarte lennuühenduse pidamiseks tegi kolmest pakkujast parima pakkumise Leedu ettevõte Transaviabaltika.

Leping pakkumuse võitnud ettevõttega kestab kuni 2019. aasta 31. maini.

Transaviabaltika lennuliinide projektinimetus Eestis on Saartelennuliinid, mis teenindab maavalitsustega sõlmitud lepingute läbi lende Kuressaarde ning Kärdlasse.

Nädalas teeb firma 12 lendu nii liinil Tallinn–Kuressaare–Tallinn kui ka liinil Tallinn–Kärdla–Tallinn.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: