Valitsus eraldab Soome-Eesti kultuurifondile 700 000 eurot ({{commentsTotal}})

Valitsus eraldab neljapäevasel istungil reservist 700 000 eurot Soome-Eesti kultuurifondi toetuseks.

Juba varem oli teada, et Soome valitsus panustab fondi 6 miljoni euroga.

Soome-Eesti kultuurifondi eesmärk on arendada ühiseid kultuuri- ja keeleprojekte ning kultuurieksporti.

Fond registreeriti Soome patendi- ja registriametis selle aasta jaanuaris. Esimesed stipendiumid on plaanis välja anda 2017. ja 2018. aastal Soome ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevadel.

Fondi tegevjuht Jaana Vasama rääkis septembri lõpus ERR-ile, et esimene stipendium antakse välja Soome sajanda sünnipäeva eel, 1. detsembril, mil möödub 80 aastat Eesti-Soome vaimse koostöö konventsiooni allkirjastamisest.

Esialgu taotlusi vastu ei võeta, fondi juhatus vaatab ise, mis tehtud ja teoksil ning keda tasuks toetada. Siiski oodatakse ka tähelepanekuid, kellele võiks esimese stipendiumi anda. "Me ei oota taotlusi sel aastal, vaid alates 2019. aastast," ütles Vasama.

Fondi asutamiskapitali jaoks saadi annetusi nii Eestist kui Soomest. Annetuste kogusumma on tänaseks ligi 150 000 eurot ja algkapitali on panustanud üle 20 eraisiku, samuti paljud organisatsioonid, näiteks Tallinna ülikool, Tallinna tehnikaülikool, Helsingi ülikool, Turu ülikool, Turu linnavalitsus, Helsingi linnavalitsus, Tampere linnavalitsus, Tallinna linnavalitsus, Nordecon, Silberauto, Arhitektuuribüroo Vapaavouri.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: