Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas: viimased nädalad näitavad, et riigikogu valimiste kampaania juba käib

{{1511001240000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Viimaste nädalate meediapilt näitab, et 2019. aasta riigikogu valimiste kampaania juba käib, ütles Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas Põltsamaal laupäeval Keskerakonna volikogu istungil peetud kõnes.

Ratas meenutas valimisteöö tänukõnes öeldut, et nüüd on alanud riigikogu valimiste kampaania, ning viimaste nädalate meediapilt näitab tema sõnul, et täpselt nii on ka läinud.

"Küll leiavad Reformierakonna juhtpoliitikud, et 21. sajandi e-riigile käib üle jõu maksuvaba tulu arvutamine, küll püütakse sisendada, et valitsus on alkoholiaktsiisi osas lootusetult tülli läinud. Ühtviisi sisutühjad väited," sõnas Ratas, märkides, et valitsuse alkoholipoliitikas on teistest eesmärkidest palju kõrgemal rahva tervis.

Ta lisas, et maksuvaba tulu reformi puhul püüakse väitlus viia tegelikult sisult peenhäälestamisele.

"Eesti riigis on peenhäälestamise aeg möödanik," lausus Ratas, kelle sõnul on valitsuse peaeesmärk suurendada eakate ja tööinimeste sissetulekuid.

Laupäeval koguneb lisaks ka sotsiaaldemokraatide ja EKRE volikogu.

Keskerakonna volikogu: aeg on keskenduda eakatele

Keskerakonna volikogu võttis laupäeval vastu avalduse, milles sõnas, et Eestil on väga suur probleem vaesuse ja ebavõrdsusega ning riik peab töötama kriitikast hoolimata õiglasema ühiskonna jaoks.

Järgmiseks suureks ülesandeks peab erakonna volikogu eakate inimeste heaolu parandamist riigis, sest pensionid on liiga väikesed ja eriti üksi elavatel pensionäridel on raske toime tulla.

Avaldust volikogus tutvustanud erakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid sõnas, et eakatele keskendumiseks on õige aeg. "Keskerakond on valitsuses väga tõsiselt tegelenud just väiksemat ja keskmist sissetulekut teenivate inimeste elujärje parandamisega. Tulumaksureform on nüüd elluviimise järgus ja põhimõttelised otsused on langetatud. Seega on väga hea ja õige aeg alustada järgmise suure algatuse ettevalmistamist. Selleks saab olema eakate heaolu tõstmine," sõnas Kaljulaid.

Avalduses tuuakse välja, et kuigi sellest aastast saavad üksi elavad vanaduspensioniealised lisatoetust 115 eurot aastas, valitsus on taastanud mitmed olulised toetused ja Keskerakonna juhitud kohalikes omavalitsustes pööratakse erilist tähelepanu eakatele, pole see veel kaugeltki piisav.

"Keskerakonna volikogu teeb Keskerakonna juhatusele ettepaneku töötada erakonna riigikogu 2019 valimisprogrammi koostamisel välja uued lahendused pensionipoliitikas. Meil tuleb tagada tänaste pensionäride igapäevane toimetulek ning pakkuda tulevastele pensionäridele kindlust," on kirjas avalduses.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: