Nutt IRL-i katuseraha eralduses huvide konflikti ei näe

{{1512047460000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mart Nutt seostab end aastakonverentsi reklaamis Inimõiguste Instituudiga Autor/allikas: Kuvatõmmis

IRL-i 20 000 euro suurune toetus katuserahadest Inimõiguste Instituudile on vajalik selle ebapiisava rahastuse tõttu ning mingit huvide konflikti selles otsida pole mõtet, leidis nii Inimõiguste Instituudi nõukogusse kui ka IRL-i kuuluv parlamendisaadik Mart Nutt.

IRL-i jagatavatest katuserahadest selgub, et erakond annab 20 000 eurot Inimõiguste Instituudile ja 10 000 eurot Jaan Tõnissoni Instituudile. Mõlemat on aastaid seostatud IRL-iga.

Näiteks kuuluvad Tõnissoni Instituudi nõukogusse IRL-ist Mart Nutt, Toivo Jürgenson ja Andrus Villem. Ka on Nutt Inimõiguste Instituudi nõukogu liige ning ka selle varasem juht ja tänavuse aastakonverentsi peakorraldaja. Mart Nutt huvide konflikti rahaeralduses ei näe.

"Mis moel ta seotud on? Minu teada inimõiguste instituudi juhatuse esimees on hoopis Sotsiaaldemokraatliku partei liige (Vootele Hansen - toim) ja teine juhatuse liige ei kuulu üldse erakonda (Timur Seifullen - toim). Tegevjuht ei ole üldse erakonna liige (Aet Kukk - toim). Nii, et ma seda seost eriti ei näe," ütles ta ERR-ile.

Nutt lisas, et kuna inimõiguste teema on tähtis ja inimõiguste organisatsioonide rahastamine on ebapiisav, siis on IRL-i 20 000 euro suurune tugi igati mõistlik.

Inimõiguste Instituut on organisatsioonile eraldatud summa suunanud kahte suuremasse hariduslikku projekti, teatas instituut ERR-ile. "Novembris korraldasime koostöös Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsiga VII ajalooõpetajate kongressi, kuhu said toetuse abil kohale tulla ning töötubasid läbi viima ajalooõpetajad muudest Euroopa riikidest. Lisaks sai toetuse abil virtuaalse ja kasutajasõbralikuma kuju meie rändnäitus "Inimõigustest nõukogude ühiskonnas"," seisis teates.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: