Politsei algatas Mulgi Õuna suhtes kriminaaluurimise

Foto: ERR

Osaühing Mulgi Õun ei suutnud põllumajandusametile tõendada "Reneti" ja "Kuldreneti" nime all müüdud õunte päritolu. Amet pöördus seetõttu politseisse, kes algatas asjaolude välja selgitamiseks kriminaalmenetluse.

Põllumajandusameti kommunikatsiooni peaspetsialist Annika Kubja ütles ERRile, et Mulgi Õun OÜ edastas põllumajandusametile info kahe tootmisaia kohta, kust väidetavalt pärines osa Mulgi Õuna OÜ turustatud õuntest.

Põllumajandusameti ametnikud tegid kohapealse kontrolli ühes tootmisaias, kus tuvastati, et tootmisaiast tarnitud õunte puhul ei olnud tegemist samade õuntega, mida müüdi edasi nimetuse all "Renett" ja "Kuldrenett".

"Teises tootmisaias kasvatatavad sordid ei vastanud oma tunnuste poolest turustatud õuntele, lisaks ei olnud võimalik õunte pärinemist antud aiast tõendada dokumentide alusel," rääkis Kubja.

Põllumajandusamet teavitas politsei- ja piirivalveametit, et ettevõtte Mulgi Õun OÜ äritegevuses on võimalikult tuvastatav kelmuse, dokumentide võltsimise, võltsitud dokumendi kasutamise ning raamatupidamise korraldamise nõuete teadva rikkumise tunnused.

Lisaks teavitas põllumajandusamet tarbijakaitseametit tarbija õiguste puutumuse osas. Õunte tarbimisväärsust ja ohutust kontrollib veterinaar- ja toiduamet.

Politsei algatas Mulgi Õuna suhtes kriminaalmenetluse.

Novembris ilmusid suurtesse kaubanduskeskustesse müügile hea välimusega õunad, mis kandsid esmalt silti "Kuldrenett" ja asendusid varsti nimega "Renett", kuid kummalgi juhul ei olnud tegu eestlastele tuntud õunasordiga "Liivi kuldrenett".

Õunte päritolumaaks oli märgitud Eesti, kuid siin tuntud renettõuntega need ei sarnanenud ning neid polnud ka Polli aiandusuuringute keskuse 400 õunasordi seas.

Põllumajandusamet tegi kauplustele ettekirjutuse kahtlased õunad müügilt korjata, sest Mulgi Õun ei esitanud piisavalt tõendusmaterjali, mis õunte päritolu aitaks kindlaks teha.

OÜ-l Mulgi Õun on kaks omanikku - tuntud marjakasvataja Paavo Otsus ja endine riigikogu liige Siim Kabrits

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: