Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Purjus Soome rahvasaadik haaras alkoholidebati ajal naiskolleegil kaelast

Põlissoomlaste rahvasaadik Teuvo Hakkarainen.
Põlissoomlaste rahvasaadik Teuvo Hakkarainen. Autor/allikas: Jarkko Riikonen/Yle

Põlissoomlaste rahvasaadik Teuvo Hakkarainen haaras eelmise nädala neljapäeva õhtul parlamendihoones jõuliselt kaelast kinni oma koonderakondlasest kolleegil Veera Ruohol. Hakkarainen on ka ise purjuspäi tehtud tegu tunnistanud, parlamendis aga arutatakse, kas alkoholitarvitamisega jõuluüritusi peaks üleüldse Eduskunnas korraldama.

Soome parlamendis arutati istungil parajasti alkoholiseaduse muutmist, mis on ka laiemalt avalikkuses palju kirgi kütnud. Istungil osalenud Ruoho käis pausi ajal parajasti parlamendi kohvikus, kui purjus Hakkarainen teda kiskuma hakkas, vahendavad Helsingin Sanomat, MTV ja Ilta-Sanomat.

"Ta haaras mu kaela ümbert jõulise maadlusvõttega. Karjusin talle, et ei tohi, lõpetagu ära. Minu vastas istunud Kari Tolvanen (samuti Koonderakond - Toim.) karjus talle, et lõpetagu ära," meenutas Ruoho.

Ruoho sõnul lasi Hakkarainen temast lahti ainult tänu Tolvaneni sekkumisele.

Hakkarainen kirjutas esmaspäeva õhtul Facebookis, et ta tegi Ruohole haiget ja solvas teda. "Ainus lahendus on alkoholist priiks saada. Omal jõul see ei õnnestu, seega otsin selle vastu abi," nentis rahvasaadik.

Hakkarainen andis juba möödunud nädala reedel Facebookis avalikult mõista, et oli eelmisel õhtul saanud hakkama millegagi, mida ta kahetseb. "Eile korraldasid fraktsioonid ja ajakirjanikud traditsioonilise jõulupeo. Käitusin peol sobimatult oma rahvasaadikust kolleegi suhtes," kirjutas ta.

Ruoho siiski rõhutas, et vahejuhtum ei leidnud aset jõulupeol, sest tema oli võtmas osa istungist ning peol ei osalenud. "Tulin istungitesaalist ja läksin sinna ka pärast vahejuhtumit tagasi," märkis ta.

Sellel teemal võttis Facebookis sõna ka parlamendi spiiker Maria Lohela (Sinine Tulevik).

"Eelmisel neljapäeval pärast osade fraktsioonide peetud jõulupidu on käitutud viisil, mis pole olnud vastuvõetav, sobiv ega kooskõlas parlamendi väärikusega," tõdes ta.

Lohela kavatseb nüüd fraktsioonidelt küsida, kas jõulupidude (Soome tava kohaselt nn pikkujoulu - Toim.) korraldamine tuleks parlamendihoones üldse lõpetada.

Juba varem kirjutas Soome meedia, näiteks Aamulehti sellest, kuidas alkoholidebati ajal kutsuti saalist välja kristlikke demokraate esindav endine siseminister Päivi Räsänen, kes on hariduselt arst, et ta annaks hinnangu ühe jõulupeol alkoholiga liialdanud inimese tervisliku seisundi kohta.

Nimelt oli üks Põlissoomlaste esindaja, kes küll ei ole rahvasaadik, olnud nii raskes joobes, et ta oli koridori oksendanud ning lõpuks viidi ta lausa kiirabiga minema. Muuhulgas tuli hetkel, kui joobnut kiirabiautosse toimetati, sündmuskohalt eemale tõrjuda ka raskes joobes Hakkarainenit.

Räsänen nentis, et see on ikka tähelepanuväärne, et ajal, kui saalis arutletakse alkoholiga seotud ohtude üle, käib mujal hoones niisugune jooming.

Neljapäeva õhtul toimunud jõulupeo olid korraldanud Põlissoomlaste, Sinise Tuleviku ja Koonderakonna fraktsioonid.

Rahvasaadik Hakkarainen on varemgi erinevate vastuoluliste etteastetega tähelepanu pälvinud. Näiteks mõistis kohus ta käesoleva aasta jaanuaris süüdi vaenuõhutamises ja karistas teda rohkem kui 1000 euro suuruse trahviga.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: