Soome lahel lendab üha vähem väljalülitatud transponderiga lennukeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Taani kaitseministeeriumi avaldatud foto 2015. aasta detsembrist näitab Vene SU-34 Läänemere kohal. Lennuki transponder oli välja lülitatud.
Taani kaitseministeeriumi avaldatud foto 2015. aasta detsembrist näitab Vene SU-34 Läänemere kohal. Lennuki transponder oli välja lülitatud. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Soome õhujõudude andmetel on sel aastal vaid 25 protsenti Soome lahel tehtud lendudest sooritatud niiöelda puuduliku informatsiooniga ehk väljalülitatud transponderiga, edastas kolmapäeval ajaleht Keskisuomalainen.

Eelmisel aastal oli selleks arvuks 42 ja veel aasta varem 56 protsenti.

Soome presidendi Sauli Niinistö hinnangul on lennuturvalisus asi, milles NATO ja Venemaa nägemused on teineteisele lähenenud.

Niinistö on korduvalt tõstatanud transponderite kasutamise vajalikkuse teema ja tegi eelmisel aastal ka vastavasisulise algatuse.

"Läänemere piirkonnas lennuohutuse paranemine peegeldab teema poliitilisel tasemel saadud tähelepanu ja algatuse positiivset vastuvõttu. Just lennuturvalisus on olnud asi, kus Venemaa ja NATO on suutnud leida ühise keele," ütles Niinistö.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: