Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reinsalu ei välista Maarjamäe punamemoriaali osalist lammutamist

{{1515152040000 | amCalendar}}

Justiitsminister Urmas Reinsalu ei välista, et nõukogudeaegne Maarjamäe memoriaal osaliselt lammutatakse, et välistada seal varisemisoht. Samuti leiab ta, et riik võiks objekti Tallinna linnalt üle võtta.

"Kui jõutakse seisukohale, et õiguslikult on võimalik seal veneaegseid elemente kõrvaldadada, siis tuleks ka see võtta kaalumise alla. Küsimus on see, et poleks ohtlik ja kui on vaja, siis tuleb midagi kinni betoneerida või maha lõhkuda," rääkis Reinsalu reedel Vikerraadio saates "Uudis+".

Reinsalu lisas, et talle teadaolevalt pole punamemoriaal ja seal olevad taiesed kantud mälestiste registrisse. "Minu jaoks need mingit pühadust ei kätke," lisas Reinsalu. Justiitsministeeriumi tellitud uuringu kohaselt maksaks Maarjamäe memoriaali ohutuks muutmine ligi miljon eurot.

Reinsalu ütles, et selles paigas Pirita tee ääres saab keskne objekt olema kommunismiohvrite memoriaal, mille ehitamisega on alustatud.

Ministri sõnul on tal soov lähiajal kohtuda Tallinna linna, Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) ja riigihalduse ministri esindajatega, et võtta riigile üle ka Maarjamäe punamemoriaal, mis asub reformimata riigimaal, kuid sellel asuvad rajatised kuuluvad linnale.

"Kogu kremplil võiks olla üks peremees, seal on veel filmimuuseum, Orlovi loss ja seda oleks mõistlik terviklikult hallata. RKAS võiks olla koordinaatoriks," rääkis Reinsalu. Ta tõdes, et otsused tuleks Maarjamäe suhtes langetada juba kevadel, sest siis algab tuleva aasta riigieelarve koostamine ning asjaga venitamise korral lükkus aasta võrra edasi.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles ERR-ile, et toetab kompleksi riigile andmist. "Usun, et ka linnavalitsus toetab, kuna juba 2016. aastal oli ta vastava ettepaneku teinud. Kui riik selle otsuse vastu võtab, siis linna poolt see pikk saaga saab loogilise jätku. On olemas konkreetne peremees, kes kannab vastutust selle koha korrashoiu ja ohutuse eest."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: