Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maa-amet pakub Maarjamäe punakompleksi Tallinna linna omandusse

memoriaal
memoriaal Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maa-amet leiab, et nõukogudeaegne Maarjamäe memoriaal tuleks anda Tallinna linnale. Praegu on tegemist reformimata maatükiga, mida riik pole pidanud õigeks enda omandisse jätta.

Maa-amet teatas Tallinna linnavalitsusele saadetud kirjas, et kuna ümbritsevad maaüksused kuuluvad linnale, siis on otstarbekas määrata see maa munitsipaalomandisse.

"Maa-amet on seisukohal, et maa peab kuuluma Tallinnale, et memoriaalkompleksi ehitised kuuluksid tervikuna ühele omanikule. Maa-ameti kaardirakenduses ei ole registreeritud ühegi ministeeriumi huvi," seisab ameti kirjas. "Maa ei ole vajalik riigile tema ülesannete täitmiseks ja on otstarbekas anda kohaliku omavalitsuse omandisse kohaliku elu korraldamiseks."

Linn pole otsust veel langetanud. Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles ERR-ile, et kui maaüksus tahetakse anda munitsipaalomandisse, siis linn oleks nõus, kui riik eraldab objekti haldamiseks ja korrastamiseks raha.

Ehkki Maarjamäe kompleks asub Tallinnas täpselt Kesklinna linnaosa piiril, ei kuulu kogu ala täielikult linnaosa haldusalasse. Linn on taotlenud kogu maa-ala üleminekut riigi omandisse ja selle võimaluse üle arutamist on toetanud ka justiitsminister Urmas Reinsalu.

Omandisegadusest tingituna on ka kompleks justkui eikellegimaal, igatahes ei taha selle hooldamisest kuulda ei linn, ei riik, kuniks maaküsimus on lahtine.

"Tallinn on jätkuvalt seisukohal, et memoriaalkompleksi ala peaks jääma samuti riigi omandusse ning saavutada tuleb olukord, et see suhestuks rajatava kommunismiohvrite memoriaaliga ning samas ka rekonstrueeritava Orlovi lossi pargiga, mis mõlemad kuuluvad riigile," on selgitanud linna seisukohta Kesklinna Valitsuse linnakeskkonna osakonna juhataja Aigar Palsner.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: