Simson teravmeelitses Ligi kallal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jürgen Ligi ja Kadri Simson. Autor/allikas: ERR/Reformierakond/Postimees/Scanpix

Riigikogus enne umbusaldushääletust oma tegevust majandusministrina selgitanud Kadri Simson kostitas Reformierakonna fraktsiooni esimeest Jürgen Ligit teravmeelse kommentaariga.

Jürgen Ligi küsis Simsonilt kui palju on Simsoni otsused ministrina tehtud tuginedes tasuvusanalüüsidele ja jätkusuutlikkusele.

"Öelge, kas te olete proovinud kunagi oma otsuseid põhjendada ka tasuvusanalüüside, jätkusuutlikkuse, sellise alternatiivide võrdluse pinnalt, nagu majandusinimesed räägivad. Kas olete kunagi proovinud? Arvestage, et see raha ei tule kuskilt lõputust kaukast, vaid alati on vaja teha valikuid. Teil on seda raha rohkem, aga ... Kas olete kunagi proovinud?," sõnas Ligi.

Simson vastas Ligile järgmiselt. "Siin on erinevad põhjused, miks keegi teist siin saalis on. Kui umbusaldus üle anti, kuulsin ma, et see on sellepärast, et ma olen edasi liikunud Rail Balticu ehitamisega. Jah, Martin Helme kõnetoolis ütles seda. Te vangutate pead, aga täpselt nii see oli. Jah, seal on tasuvusanalüüsid taga. Nüüd küsimus, teile ei meeldi ja te olete allkirjaga öelnud, et ma olen eksinud Haapsalu raudteed taastama asudes. Teile ei meeldi Pärnu lennujaam. Jah, meil on analüüsid taga. Aastaid ja aastaid on kohalik piirkond arvutanud ja seletanud, miks see tooks regionaalset kasvu. Nii et igapäevaselt, igapäevaselt tegeleme selle nimel, et Eesti majandus läheks paremini.

Tõsi, teil on ka mitmed küsimused, mida te minu käest ei küsi. Näiteks pole te peatunud sellel, et majandusministeeriumis koos Veeteede Ametiga tehakse iga päev tööd selle nimel, et muuta Eesti atraktiivsemaks mereriigiks. Töötame selle nimel, et suured kaubalaevad tuleksid tagasi Eesti lipu alla. Või töötame selle nimel, koos Tallinna Sadamaga, et Tallinna Sadama IPO – muuseas, selle sajandi esimene riigiettevõtte IPO – saaks edukalt läbi viidud. Nii et analüüse on rohkem, kui teie ilmselt oma sportlasekarjääri jooksul olete suvatsenud läbi lugeda."

Jürgen Ligit tõttas kaitsma EKRE liige Jaak Madison. "Noh, kui te siin Jürgen Ligile vastate teravmeelitsedes, siis ma pean küll nentima, et ma pigem usaldan Jürgenit kordades rohkem majandusküsimustes, kuna terves kehas terve vaim, nagu te mainisite spordikarjääri tema puhul," sõnas Madison.

Reformierakondlane Jüri Jaanson ütles, et Simsoni vastust Jürgen Ligile silmas pidades jääb mulje, et tal on midagi sportlaste vastu. Simson vastas, et tal ei ole midagi sportlaste vastu ja ootab kannatamatult olümpiamänge.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: