Taani prokuratuur esitas leiutaja Madsenile ametliku süüdistuse ({{commentsTotal}})

Foto: AFP/Reuters/Scanpix

Taani prokuratuur teatas teisipäeval, et on esitanud ametliku süüdistuse leiutaja Peter Madseni vastu. Meest süüdistatakse rootslannast ajakirjaniku Kim Walli tapmises.

Kopenhaageni politsei kinnitusel nõuab prokuratuur Madsenile eluaegset vanglakaristust, vahendasid Helsingin Sanomat ja Yle.

Samas on ka võimalik talle määrata psühhiaatriline sundravi.

Eesti karistusseadustiku mõistes tähendab Madsenile esitatud süüdistus tahtlikus tapmises mõrvasüüdistust.

Prokuratuuri hinnangul oli Madsen kuritegu ette planeerinud. Samas polevat tapmisviisi veel välja selgitatud.

Prokuratuur tunnistas, et tegu on ebatavalise ja erakordselt tõsise kuriteoga.

Kohtuprotsess peaks praeguste plaanide kohaselt algama 8. märtsil. Sellisel juhul võiks esimese astme kohus teha otsuse aprillis.

Wall jäi kadunuks eelmise aasta 10. augustil. Teda nähti viimati koos Madseniga viimase allveelaevas Kopenhaageni lähistel. Ajakirjaniku peata torso leiti 11 päeva hiljem Taani pealinnast lõunas merest.

Naise pea ja jalad leiti 6. oktoobril kilekottidest. Samuti leiti mõni päev hiljem ka saag. Uurijate jaoks oli aga olulise tähtsusega Walli pea leidmine, sest torso lahkamisega ei tuvastatud surma põhjust. Küll aga leiti mitu haava Walli genitaalidel.

Prokuröride hinnangul tappis 46-aastane Madsen Walli oma seksuaalfantaasia käigus, seejärel tükeldas ning moonutas naise keha.

Uurijad leidsid Madseni töötoast muuhulgas kõvaketta, mis sisaldas filme sellest, kuidas naisi piinatakse, põletatakse ja neil pea maha võetakse.

Madsen ise on eeluurimise ajal lõpuks tunnistanud Walli surnukeha tükeldamist, kuid eitab naise tapmist. Näiteks ütles ta oktoobri lõpus, et Wall suri allveelaevas süsinikmonooksiidi mürgistuse tagajärjel.

Märkimisväärne on siiski see, et Madsen on uurijatele juba korduvalt valetamisega vahele jäänud ning muutnud oma ütlusi sõltuvalt sellest, kuidas politsei on juhtumi uurimisel edasi liikunud.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: