Soome ajakirjanikud valisid ERM-i parimaks välisriigi turismiobjektiks

Foto: Berta Vosman

Soome Reisiajakirjanike Gild tunnustas neljapäeval Helsingis alanud Soome turismimessil Matka Travel Rahva Muuseumit (ERM) kui lõppenud aasta parimat välisriigi turismiatraktsiooni.

"Oleme väga rõõmsad, et Eesti juubeliaastal tuli see auhind Eestisse ja eriti tore, et selle sai muuseum," ütles Eesti kultuuriesindaja Helsingis Anu Kippasto. "See on meile väga tähtis auhind ja oleme selle üle väga uhked. Kuna olen tartlane, olen eriti uhke, et selle auhinna sai Eesti Rahva Muuseum Raadil."

Soome Reisiajakirjanike Gild tõi välja nii ERM-i uue hoone unikaalse arhitektuuri kui ka asukoha. Samuti tõsteti esile muuseumi püsinäitused - soome-ugri põlisrahvastele pühendatud "Uurali kaja" ja Eesti kultuuriajalugu kajastav "Kohtumised".

Märgiti ära mitmeid põnevaid eksponaate, nagu president Lennart Meri pressikonverents Tallinna lennujaamas, Õ-täht Keelekatlas ja krabisev nõukogudeaegne raadio, kust kuulati "Vaba Euroopa" saateid. Lisaks toodi suure väärtusena välja soome-ugri püsinäitus kui paljude praeguse Venemaa territooriumidel elavate rahvuste jaoks ainus võimalus enda kultuuri esitlemiseks.

ERM-i möödunud aastal külastanud välisturistidest moodustasid soomlased umbes 45 protsenti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: