ERM-i ajutine juht: 1500 külalist võõrustada pole väga keeruline ülesanne ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti Rahva Muuseum Autor/allikas: Berta Vosman

Ehkki Eesti vabariigi 100. sünnipäeva pidulik vastuvõtt ja kontsert toob Eesti Rahva Muuseumi (ERM) enam kui 1500 külalist, ei ole see muuseumi jaoks väga keeruline väljakutse, sest muuseum on võõrustanud ka 3000 osavõtjaga sündmusi, ütles alates esmaspäevast ajutiselt ERM-i juhi kohuseid täitev Rein Kinkar.

EV100 piduliku kontserdi ja vastuvõtuni on jäänud üks kuu. ERM-i ülesanne on tagada ürituse peakorraldajale, presidendi kantseleile, kõik vajalikud tugifunktsioonid - elektrivoolust ja riputuskonksudest kuni tugipersonali abiruumideni välja. Presidendi vastuvõtule ja kontserdile on oodata ligikaudu 1500 inimest, kuid Kinkari sõnul ei ole see midagi ennenägematut.  

“Muuseumihoone avamisel osales 2500 kutsutud külalist ning majja on mahtunud ka kuni 3000 osavõtjaga sündmusi,” kinnitas Kinkar, et muuseumil on talle pandud ülesannete täitmiseks kõik vahendid olemas.

Muuseum on seoses EV100 ürituse ettevalmistustega külastajatele 23.-25. veebruaril suletud ning et 26. veebruar on esmaspäev, on muuseum ka sel päeval tavakorras suletud.

“Tõenäoliselt võivad vastuvõtu mõned tehnilised ettevalmistused muuseumi avalikel aladel toimuda juba ka päev-paar enne sulgemist, kuid see ei sega näituste külastamist ja kõiki teenuseid pakume tavakorras,” rääkis Kinkar.

Seni on Rein Kinkar töötanud ERM-is finantsjuhina, kuid direktori kohusetäitja ametikoht ei vabasta teda finantsjuhi ülesannetest. Nii EV100 ürituse kui ka juhiülesannete juures näeb Kinkar endal pigem koordineerivat rolli.

“Põhiliselt täidan ma ikkagi finantsjuhi tööülesanded, sest neid ei ole võimalik kellelegi teisele delegeerida,” selgitas Kinkar.

Kuivõrd Tõnis Lukase ametist lahkumise ja ERM-i uue direktori Alar Karise ametisse asumise vahele jääb rohkem kui kaks kuud, täidab vahepealsel ajal ehk alates 22. jaanuarist kuni 8. aprillini muuseumijuhi kohuseid Rein Kinkar.

Toimetaja: Linda Eensaar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: