Noorte leidurite programm võib panna aluse kodumaistele nobelistidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus SPARK Makerlabis alguse saanud noorte leidurite ja ettevõtjate programm annab tehnikahuvilistele võimaluse oma teadmised proovile panna ja ka oma kõige pöörasemad inseneriideed päriselt valmis teha. Peagi loodetakse inseneeriahariduse programmi laiendada ka mujale Eestisse.

Noorte leidurite ja ettevõtjate programmi eesmärk on tekitada noortes praktilise kogemuse kaudu inseneeriahuvi.

"Tegelikult huvi on suur ja ma ütleks, et nad on ka päris targad, aga lihtsalt ei ole väga olnud kohti, kuhu minna ja tegutseda," tõdes programmi koordinaator Pille-Riin Saarse.

"[Käin] juba teisest klassist saati, sellepärast, et ma läksin siis puutööringi ja neljandast klassist läksin tehnoloogiasse. Ning viiendas klassis olen ikka veel tehnoloogias. Mul oli hästi tore lihtsalt puutöös kogu aeg olla ja seal sai hästi palju meisterdada ja mida iganes ja ma tegin oma isale ka asju," põhjendas oma huvi noor leidur Mirjam.

"Siin saab vahvaid asju teha, mida koolis ei saa teha. Ja praegu ma teen bluetooth kõlarit. Siin sa õpid asju tegema, mida sa ei tea veel," kiitis teine noor leidur Tom.

Praegu saab noorte leidurite ja ettevõtjate programmist osa võtta vaid Tartus, ent üsna pea on Spark Makerlabil plaanis inseneeriaharidus üle Eesti laiali viia.

"Nobeli preemia laureaadid, 75 protsenti nendest on öelnud, et nende huvi teaduse ja tehnika vastu on just alanud koolivälisest tegevusest, nii et kui meie saame seda kogemust pakkuda, siis kes teab, äkki satub meile mõni Eesti Nobeli laureaat," avaldas lootust Makerlabi asutaja Tarvo Metspalu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: