Eesti Netflixi vaataja näeb vaid 12 protsenti sellest, mida USA kasutaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Netflix
Netflix Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti on samas pajas mitmete Aafrika ja Kagu-Aasia riikidega, mis näevad vaid murdosa seriaalidest ja filmidest, mida Netflix pakub oma koduturul Ameerika Ühendriikides.

Tarbimisotsuseid teha aitav veebiportaal Finder.com võttis ette ja reastas riigid selle alusel, kui palju saavad Netflixi tarbijad protsentuaalselt kätte nn filmiriiulist võrreldes USA teenusekasutajaga.

USA-s pakub Netflix novembri seisuga 1157 teleseriaali ja 4593 filmi. Ühendriikide lähistel Kariibi mere maades on vastav näitaja kuni 80 protsenti sellest ja Lõuna-Ameerika riikides kuni 60 protsenti.

Euroopa riikidest on parimal positsioonil Iirimaa ja Leedu tarbijad, kes saavad kätte ligi pool sisust, mida näeb USA-s. Numbriliselt tähendab see üle 500 teleseriaali ja üle 2400 filmi. Skandinaavia maad on 38 protsendi peal.

Eestis näeb Netflixis 170 telesarja ja 550 filmi, mis on vastavalt 15 ja 12 protsenti USA tasemest.

Tallinna ülikooli meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus ütles ERR-ile, et peab üllatavaks, et tasemed riigiti nii erinevad on.

"Ma oleks oodanud suuremat ühtlust. Ma ei tea vastust, miks see nii on. See võib sõltuda mingist spetsiifilistest leviga seotud asjaoludest - kas nende levitajate aktiivsusest kes, näiteks Leedu puhul nii nende kui Netflixiga asju ajavad," lausus Ibrus.

"Või ehk hoopis vastupidi - Eestis kinolevi aktiivsus on viimastel aastatel tõusnud ning sestap on litsentsid seeläbi kinni ning Netflixi ei jõua. Ma usun, et see dünaamika võib päris keeruline olla," kommenteeris õppejõud.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Finder.com

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: