Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Corbyn pidi võtma seisukoha naisõiguslaste ja transsooliste vaidluses

Jeremy Corbyn
Jeremy Corbyn Autor/allikas: AFP/Scanpix

Feministidest aktivistid tervitasid Briti leiboristide juhi Jeremy Corbyni luba teha "vabalt ja avalikult" kampaaniat seoses transsooliste temaatikaga, mis on viimasel ajal erakonda lõhestanud.

Leiboristliku Partei liikmed vaidlevad praegu erakonna otsuse üle avada naisliikmetele mõeldud valimisnimekirjad kõikidele neile, kes end naisena määratlevad, sealhulgas neile, kes pole veel Briti seaduste kohaselt oma sugu mehest naiseks muutnud, vahendas Times.

Erakonna otsus avada naiste valimisnimekirjad kõikidele end naisena määratlenud inimestele on ärritanud neid liikmeid, kes leiavad, et transsooliste õigusi ei tohiks laiendada naiste õiguste arvelt.

Transsoolistest aktivistid on aga nõudnud seda, et need leiboristide liikmed, kes on olnud erakonna otsuse vastu, tuleks parteist välja heita.

Corbyn aga seda üleskutset ei toetanud, kui tal tuli pühapäeval sellel teemal seisukoht võtta.

Täpsemalt pidi ta BBC intervjuus selgitama juhtumit, mis puudutas erakonna aktivisti Jennifer Jamesi, kes on korjanduse käigus kogunud rohkem kui 20 000 naelsterlingit, et erakonna otsus naiste valimisnimekirjade asjus kohtusse kaevata.

Kampaania tõttu 51-aastase Jamesi liikmesus erakonnas peatati, mis omakorda tõi tema toetajate seas kaasa suure pahameele. Ajalehe The Times andmetel on tema nimi ka salajases mustas nimekirjas, kuhu on kantud need parteiliikmed, kes on kritiseerinud erakonna seisukohta transsooliste küsimuses.

BBC One'i saates "Andrew Marr Show" pidi Corbyn seega andma vastuse küsimusele, kas Jamesi toetajad peaksid korjanduse lõpetama. "Inimesed on vabad tegema kampaaniat nii partei sees kui ka avalikult, loomulikult, ning tõstatama neid teemasid ning arutlema seda teemat," sõnas Leiboristliku Partei esimees.

James teatas meediale, et ta on rõõmus, et erakonna juht on kinnitanud tema ja tema toetajate õigust kampaaniat teha.

Samas kordas Corbyn intervjuus üle ka erakonna seisukoha. "Partei seisukoht on see, et kui sa oled end määratlenud naisena, siis sind koheldakse naisena."

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: