Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ÜRO töötajad Gazas protestisid USA rahastuse peatamise vastu

ÜRO töötajate protest Gazas.
ÜRO töötajate protest Gazas. Autor/allikas: Mohammed Salem/Reuters/Scanpix

ÜRO Palestiina pagulasameti (UNRWA) tuhanded töötajad avaldasid esmaspäeval Gaza sektoris meelt USA presidendi Donald Trumpi otsuse vastu peatada kümnetesse miljonitesse dollaritesse ulatuv abi palestiinlastele.

USA külmutas 65 miljoni dollari suuruse abi UNRWA-le jaanuari algul, lisaks peatati ka 45 miljoni dollari ulatuses toiduabi.

Tuhanded õpetajad, meditsiinitöötajad ja teised avaldasid Gazas meelt kärbete vastu, mis UNRWA hinnangul ohustab enam kui poole miljoni lapse haridust.

UNRWA toetab Lähis-Idas enam kui kolme miljonit palestiinlast.

Jordaania monarh ärgitab maailma toetama palestiinlaste õigusi

Jordaania kuningas Abdullah II ärgitas esmaspäeval rahvusvahelist kogukonda täitma Jeruusalemmas palestiinlaste ees võetud kohustusi ning toetama ÜRO Palestiina pagulasametit (UNRWA).

Monarh tegi avalduse pärast kohtumist Palestiina presidendi Mahmud Abbasiga.

"Rahvusvaheline kogukond peab täitma oma kohustusi, et kaitsta palestiinlaste, araablaste, moslemite ja kristlaste õigusi Jeruusalemmas," lausus Abdullah.

Jeruusalemm "on võti rahu ja stabiilsuse saavutamiseks regioonis", ütles ta.

Lisaks ärgitas Jordaania kuningas rahvusvahelist kogukonda toetama UNRWA-d.

USA peatas jaanuaris kaks UNRWA-le mõeldud makset, mille kogusuurus oli üle 100 miljoni dollari. Amet loodi pärast Iisraeli loomist 1948. aastal, kui palestiinlased põgenesid riigi loomise tõttu oma kodudest. ÜRO sõnul on amet silmitsi "rängima" kriisiga selle ajaloos.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: