Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Piltuudis: Boris Johnson õnnitles Ratast Eesti 100. sünnipäeva puhul

Peaminister Jüri Ratas ja Briti välisminister Boris Johnson
Peaminister Jüri Ratas ja Briti välisminister Boris Johnson Autor/allikas: Twitter

Suurbritannias ja Iirimaal visiidil viibiv peaminister Jüri Ratas kohtus teisipäeval Briti välisministri Boris Johnsoniga, kes õnnitles Ratast Eesti läheneva 100. sünnipäeva puhul.

Johnson postitas jäädvustuse kohtumisest Eesti valitsusjuhiga oma Twitteri-kontole.

Ratas kohtus ka Suurbritannia peaministri Theresa Mayga.

Hommikul osales ta Londoni börsi avamisel, õhtul käib aga Eesti Filharmoonia kammerkoori kontserdil EV 100 raames.

Dublinis kohtub Ratas samuti Iiri riigijuhtidega ja osaleb EV100 tähistamisel. Peaministrit saadab Iirimaa visiidil äridelegatsioon.

Teemadeks olid koostöö ja julgeolek

Ratas kinnitas pärast kohtumist Mayga, et Eestile on oluline edukas kaitsekoostöö Ühendkuningriigiga ja panustamine üheskoos tulevikutehnoloogiate arendamisse, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Eestit ja Ühendkuningriiki seovad tugevad sajandipikkused sõprussidemed," ütles Ratas. "Kuid nii nagu areneb maailm, on ka pikaajalises sõprussuhtes alati arenguruumi. Näiteks võiksime veelgi enam vahetada digieksperte ja -teadmisi, miks mitte võtta ühiselt kasutusse X-tee sarnane andmevahetusplatvorm."

Ratas toonitas kohtumisel, et Ühendkuningriigi juhtimisel on NATO suurendatud kohalolek Eestis kindlustanud kogu alliansi rahu ja julgeolekut. Peaministri sõnul on Eestil kavas suurendada koostöös Ühendkuningriigiga osalust NATO missioonil Resolute Support Afganistanis.

Kohtumisel välisminister Boris Johnsoniga olid peamisteks teemadeks julgeolek, suhted Venemaaga, sealhulgas Venemaa tegevus Ukrainas ja Süürias, ning küberkoostöö.

Nii peaminister May kui ka välisminister Johnsoniga peatuti põgusamalt ka Brexiti lahkumisläbirääkimisel. Ratas kinnitas, et Eestile on oluline Euroopa Liidu 27 liikmesriigi ühtsus ning  heade sõprussuhete hoidmine Ühendkuningriigiga. Peaminister Ratase sõnul tuleb läbirääkimiste edukaks jätkamiseks kinni pidada ja ellu viia seni kokkulepitu.     

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: