Ametlik: Johnson kohtub Eestis Ratase ja Briti sõduritega

Boris Johnson Tapal 2017. aastal välisministrina.
Boris Johnson Tapal 2017. aastal välisministrina. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Laupäeval külastab Eestit Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson, kes kohtub Tapal NATO lahingugrupi Briti sõduritega, kinnitas reede õhtul valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Mul on väga hea meel tervitada Ühendkuningriigi peaministrit Boris Johnsonit Eestis," ütles peaminister Jüri Ratas. "See visiit näitab meie riikide erilist ja väga lähedast kahepoolset sõprussuhet, aga laiemalt ka seda, et Ühendkuningriik on meie oluline strateegiline partner, kes jätkab tugevat panustamist liitlassuhetesse ja Euroopa julgeolekusse."

Peaminister lisas, et Eesti soovib tihedat partnerlust ja kaitsekoostöö kindlat jätkumist. "Hindame kõrgelt Ühendkuningriigi panust Läänemere regioonis kogu NATO julgeoleku tagamisel. Brittide sõjaline toetus algas Vabadussõja aegadel ning suvel olid nende üksused Eestis esindatud nii maal, õhus kui merel."

Johnson kohtub visiidil Jüri Ratasega ning külastab Tapal teenivaid Briti võitlejaid. Eestis teenib Ühendkuningriigi üks suurimaid, ligi 800 kaitseväelasest koosnev kontingent.

Visiidiga seotud üritused algavad laupäeval kell 13 Tapa sõjaväelinnakus.

Briti peaministri külastuse ajal on politsei suurematel transpordisõlmedel väljas täiendavate jõududega. Tallinnas ja Tapal võib esineda lühiajalisi liiklusseisakuid, kuid ühtegi tänavat täielikult ei sulgeta.

Teated Johnsoni võimalikust visiidist Eestisse jõudsid Eesti ajakirjanduseni juba neljapäeval

Ratas kohtus selle aasta 6. augustil Londonis oma Briti kolleegi Boris Johnsoniga. Ratase näol oli tookord tegu esimese Euroopa Liidu liikmesriigi valitsusjuhiga, kes Ühendkuningriigi uue peaministriga silmast silma kohtus.

Boris Johnson on ka varem Eestis käinud, 2017. aasta sügisel käis ta siin Briti välisministrina.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: