Venemaa üritab mustata EV100 tähistamist ({{commentsTotal}})

{{1518083940000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Välisluureameti raportis seisab, et Venemaa üritab diskrediteerida ka Eesti, Läti ja Leedu iseseisvumise 100. sünnipäeva tähistamist.

2018. aastal tähistavad Eesti, Läti ja Leedu oma iseseisvuse sajandat aastat. Kremli sõnumeid levitavad ajaloopropagandistid ja pseudomõttekojad püüavad neid sündmusi igati pisendada ja mustata, leiab välisluureamet.

"Aktiivselt otsitakse Balti riikidest ajaloolasi, kes oleksid valmis oma osalemisega legitimeerima Kremli propaganda Eesti, Läti ja Leedu suunas. Seejuures tuleb arvestada, et Venemaa ei taotle sisulist dialoogi ega diskussioone, s.o platvormi loomist akadeemiliseks läbikäimiseks, vaid püüab lihtsalt ära kasutada kujuteldava vastaspoole esindajaid."

Kreml ei ole ühemõtteliselt hukka mõistnud nõukogude režiimi inimsusevastaseid kuritegusid Venemaal ja teistes riikides ning püüab tundlike ajaloosündmuste käsitlemist suunata riigiasutuste, sh eriteenistuste abil.

"Venemaa praegusele võimuladvikule on endiselt palju olulisem NSV Liidu "suure võidu" ehk Teises maailmasõjas toimunud impeeriumi taastamise propageerimine. Kunagi okupeeritud ja/või Nõukogude Liidule allutatud naaberriigid on Kremli arvates endiselt osa Venemaa õigustatud huvide sfäärist ja teiste riikide venekeelsed elanikud "Vene maailma" nimelisest väljamõeldisest."

Toimetaja: Urmet KookHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: