Tallinna Sadama reisijate arv kasvas kümnendat aastat järjest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Riigile kuuluva Tallinna Sadama reisijate arv jõudis eelmisel aastal rekordilise 10,6 miljoni inimeseni ning ettevõtte tulud kasvasid 121,3 miljoni euroni, näitavad Tallinna Sadama auditeerimata majandustulemused. Samas puhaskasum vähenes.

Tallinna Sadama eelmise aasta tegevus-ja majandustulemuste kohaselt suurenesid 2017. aastal kontserni tulud 18 protsenti enam kui aasta varem, ettevõtte sadamaid läbinud reisijate arv kasvas mullu neli protsenti. Tallinna Sadama nõukogu esimehe Aare Targa sõnul annab reisijate arvu kasv põhjust rõõmustamiseks juba kümnendat aastat järjest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõigi aegade suurim reisijate arv, mis läbis Tallinna Sadama oli 10,6 miljonit, sellest 8,83 miljonit oli Tallinna Helsingi liinil. Aga mis on suurepärane, on see, et meil ületas Tallinn-Stockholmi liin ühe miljoni reisija arvu," rääkis Tallinna Sadama nõukogu esimees Aare Tark.

Mandri ja suursaarte vahel vedasTallinna Sadama tütarettevõte TS Laevad esimesel tegusemise aastal 2,23 miljonit reisijat. Ettevõtte kasum enne makse ja kulumit oli mullu 67 miljonit eurot, olles ühe protsendi võrra suurem kui aasta varem.

Samas vähenes riigisadama puhaskasum 33 protsenti, mille põhjustasid eelkõige riigile makstud dividendid 48 miljoni eest ja jäämurdja Botnica allahindlus kuue miljoni euro võrra.

Samuti liikus läbi ettevõtte sadamate kaupa võrreldes eelmise aastaga viis protsenti vähem.

"See oli põhiliselt vedellasti arvelt. Nii nagu me oleme näinud siin viimaste aastate jooksul, et see vedellasti langus on olnud tegelikult palju suurem, mida me oleme suutnud kompenseerida teiste lastiliikide või kaubaveoliikidega," lisas Tark.

Kokkuvõttes oli lõppenud majandussaasta Targa sõnul Tallinna Sadamale väga edukas ja see annab ka põhjendatud aluse börsile minekuks.

Targa sõnul lähevad ettevalmistused Tallinna Sadama börsile viimiseks plaanipäraselt. Avaliku aktsiatepakkumise korraldamise tõttu ei saa Targa sõnul ka praegu öelda, kui palju tänavu Tallinna Sadam riigile dividende maksab.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: