Viljandimaal päästsid jahimehed metsseapõrsad uppumisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Jahimehed ei käi metsas ainult loomi jahtimas, vaid mõnikord ka aitamas. Selline juhus oli mõni nädal tagasi Viljandimaal, kus kütid käitusid nii nagu jahieetika ette näeb ja päästsid metsseapõrsad kindlast uppumissurmast.

Emis nelja põrsaga, kes oli jahipidamise käigus ülejäänud karjast eemaldunud, jäi jõe ületamisel hätta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Emis ise ja üks poeg suutsid end jõejääle vinnata, aga kolmel põrsal selleks jõudu ei olnud.

Jahimehed langetasid puunotte, kuid nendest kasu polnud. Nii otsustati lõigata jäävaba koridor, et põrsad saaksid kaldale sumbata. Paraku üks põrsas siiski hukkus. Teised said emaga kokku.

"Kaks põrsast suutsime ilusasti kaldale toimetada, ühe küll jahimeeste kätel. Teine suutis teist kanalit pidi ise veest välja tulla. Kontrollisime õhtul ka ilusasti ära - loomad said teise karjaga ilusasti kokku ja ehk siis täna ka elavad," rääkis päästeoperatsioonil osalenud jahimees Vesto Nõgel.

"See, kui loom jahisituatsioonis või tavaolukorras on abitus olukorras, siis iga inimene, sealhulgas jahimees, aitab teda," kinnitas jahimees Triin Roosfeldt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: