Riik eraldas Vene viisade kompenseerimiseks 61 000 eurot

Eesti-Venemaa piir
Eesti-Venemaa piir Autor/allikas: ERR

Riik eraldab 2018. aasta Venemaa viisade kompensatsiooniks 61 000 eurot inimestele, kes külastavad Venemaal Eesti piiri äärsetel aladel elavaid sugulasi või nende matmispaiku.

Sel aastal kompenseeritakse dokumentide alusel viisad, mille kehtivusaeg jäi 2017. aasta novembrisse ja detsembrisse ning viisad, mille kehtivusaeg langeb osaliselt või tervikuna 2018. aastasse ning maksimaalselt hüvitatakse sel aastal 70 eurot ühe taotleja kohta.

Viisade kompenseerimiseks võivad taotlusi esitada kõik Eesti kodanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eestis ning kes soovivad külastada Venemaa piirilähedastel aladel elavaid sugulasi, abikaasat või nende matmispaiku.

Piirilähedasteks aladeks loetakse Slantsõ rajooni Zagrive valda, Kingissepa rajooni Ivangorodi linna ning Bolselutski ja Kuzemkino valda või Petseri rajooni Petseri linna ning Krupa, Laura ja Uue-Irboska valda.

Kuna maavalitsused lõpetasid aasta alguses tegevuse, siis edaspidi saab taotlusi esitada Ida-Viru maavalitsuse asemel Ida-Virumaa omavalitsuste liitu ja Võru maavalitsuse asemel Võrumaa arenduskeskusesse. Lisaks osutab viimane ka viisakoordinaatori teenust. Taotlusi võetakse jätkuvalt vastu Jõhvi ja Võru endiste maavalitsuste hoonetes.

Taotlusi viisa kompensatsiooni saajate nimekirja kandmiseks saab esitada kuni 31. oktoobrini ning taotlusi tasutud viisa hüvitamiseks saab esitada kuni 30. novembrini.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: