Läti maksuameti juhtimise võttis ajutiselt üle asedirektor

Dace Pelēkā
Dace Pelēkā Autor/allikas: youtube.com

Pärast Läti maksuameti peadirektori Ilze Cīrule ootamatut surma laupäeval, määrati riigi maksuameti ajutiseks juhiks senine asedirektor Dace Pelēkā.

Riigi rahandusminister Dana Reizniece-Ozola ütles, et maksuamet jätkab Cīrule määratud kursil ning töös ei tohiks esineda häireid. Tuleval nädalal otsustatakse koos riigikantseleiga uue juhi leidmise konkurssi aeg ning kriteeriumid.

"Parim mida Cīrule tegi oli see, et ettevõtete esindajad ja elanikud märkasid muutusi maksuametis ja ei näinud seda enam ohuallika vaid partneri ja toena. Cīrule suutis ülesandeid delegeerida ja näha tähtsaid asju, öelda mis tuleb teha ning jääda keerulistes oludes rahulikuks," ütles Reizniece-Ozola.

Ministri sõnul on maksuameti tähtsaimad ülesanded nüüd maksu- ja tollipolitsei tegevus, maksureformi selgitamine raamatupidajatele, auditeerimisreform, paremate protseduuride kehtestamine ja nii edasi.

"Maksuametil on selged eesmärgid ja plaanid, prioriteedid ja ülesanded, mida täita. Ei ole hirmu, et maksuamet kursilt kõrvale kaldub," ütles Pelēkā, kes on ameti asejuht olnud alates 2016. aastast,

Läti maksuameti peadirektor Ilze Cīrule leiti laupäeval oma kodust surnuna. Maksuametit juhtis ta alates 2016. aastast ning ta oli 53 aastane. Läti politsei teatel ei olnud tal vägivallatunnuseid, kuid asjaolude selgitamiseks viiakse läbi lahkamine.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: