Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

RMK nõukogu annab hinnangu plaanitavale leppele Est-Foriga

Andres Talijärv Postimees/Scanpix
Andres Talijärv Postimees/Scanpix

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) nõukogu koguneb neljapäeval arutama, kas annab ka omalt poolt heakskiidu ühiste kavatsuste protokollile, mille juhatus soovib sõlmida puidurafineerimistehast kavandava Est-For Investiga.

Juhatus võib protokolli allkirjastada ka nõukogu loata, sest seaduses on kirjas, et nõukogu kinnitab RMK strateegia ja paneb paika arengukava, kuid igapäevased tehingud jäävad juhatuse pädevusse. Sellegipoolest on nõukogu teinud juhatusega kokkuleppe, et esitab selle kohta oma arvamuse ning enne lepet ei sõlmita.

"Saame juhatusele anda sisendi, kas sellise lepinguga on põhjust edasi minna või mitte. See ei ole volitamine, me ei kirjuta mingit paberit, aga me kindlasti arutame seda," ütles nõukogu esimees Andres Talijärv koosoleku eel ERR-ile.

Talijärv on seisukohal, et kui kavatsuste protokolli sõlmimiseks on kõik eeldused olemas ja see mingite reeglitega vastuolus pole, võib sellega edasi minna.

RMK tellis Talijärve sõnul täiendava õigusliku analüüsi, mis ütleb, et kavatsuste protokolliga ei võta RMK endale ülemäära suuri kohustusi ja see ei ole seotud riigiabiga.

"Pigem annaks see lepe signaali, et juhul kui see tehas peaks kunagi Eestisse tulema, siis sel tehasel on võimalik osaleda enampakkumisel, kus neile sobilik puidu kogus on saadava. Sellega peaks kavatsuste protokoll ka piirduma," lausus Talijärv.

Nõukogu esimees rõhutas, et ühiste kavatsuste protokolliga ei saa paika panna, millise hinnaga tooret lõplikult müüma hakatakse. "See kõik on juba tarnelepingu teema. Praegune on vaheetapp enne tarnelepingut, mis ei ole RMK jaoks siduv."

Kavatsuste protokollide sõlmimine enne suuri investeeringuid on Talijärve kinnitusel üsna tavapärane tegevus.

Nõukogu liige Jaanus Marrandi ütles, et kui juriidilised täiendused ekspertidelt on protokolli sisse viidud, võiks juhatus sellega edasi minna.

"Minu isiklik arvamus on, et kui juriidilised tähelepanekud on võimalik protokolli sisse viia ja kõikidele pakkujatele on võrdne kohtlemine tagatud, võib sellega edasi minna, sest selliseid protokolle on tehtud päris mitmeid ka eelnevatel kordadel," lausus Marrandi.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: