Sulailmadega mudamülkaks muutuv Saatse-Värska maantee võib peagi korda saada ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Saatse elanikele valmistab aastaid muret riigile kuuluv Saatse-Värska maantee, mis sula tõttu mudamülkaks muutub ning kus liiklemine on vaevaline ja libeduse tõttu lausa ohtlik. Kohalike elanike ja teed igapäevaselt kasutavate riigiteenistujate rõõmuks on lõpuks lootust, et tee saab korda.

Põline Saatse elanik Viktor Jänes, kes sõidab Saatse teed lapse lasteaeda viimiseks ja koju toomiseks kaks korda päevas, ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tee muutub suurema sulaga väga halvaks.

"Pea sõidetamatuks muutub see tee," tõdes ta.

Et tee halveneb praegusest veelgi, ütleb ka bussijuht Ülo Seegel. "Bussi tervis kuidagi vastu peab, kui tasemini sõidad, aga ajast jääd maha palju," sõnas ta.

Ajahädas on ka kohalik kirjakandja Maie Paimre, kel tuleb Saatse teed sõita kuus korda nädalas. Praegu on tema postiringid veninud mudamülkaks muutunud tee tõttu kaks tundi pikemaks.

"Väga õudne on Saatse tee. Praegu on ainult auk augus kinni ja postiljoni autost ei jää siin küll midagi järgi. Tänu sellele tööle peab autot päris tihti vahetama," selgitas ta.

Saatse kordoni piirivalvur Evely Rüütli tunnistas samuti, et Saatse tee lõhub autosid.

Värska-Saatse maantee läbib kahel korral Venemaa territooriumi ja see on ka põhjus, miks selle tee remont on võtnud nii pikki aastaid. Kohalike rõõmuks tuleb aga nüüd välja, et juba selle aasta sügisel on lootus, et seda teed hakatakse korda tegema.

Maanteeamet on seni olnud piirileppe ratifitseerimise ootuses, mis lihtsustaks tee kordategemist oluliselt. Nüüd on aga alustatud naaberriigiga kooskõlastusi.

Samuti on alustatud tee projekti koostamisega ning praegu oodatakse Euroopa Komisjonist vastust, kas Euroopa Liit on nõus läbi Est-Rus projekti tee-ehitust rahastama.

"Kahe kuu jooksul peaks võib-olla mingid vastused Euroopa Komisjonist tulema ja selle aasta lõpus saab mõningate ehitustöödega alustada," ütles Setomaa valla majandusspetsialist Lauri Saar.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: