Jätkuvad piiririkkumised võivad põhjustada Saatse tee sulgemise ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Hoolimata suurtest hoiatussiltidest ning keelumärkidest tuleb piirivalvel ikka veel tegeleda Eestit avastavate turistidega, kes ei suuda vastu panna kiusatusele pildistada end Saatse saapas Venemaa territooriumil. Halvemal juhul võib sellise turisminduse jätkumine lõppeda Saatse tee sulgemisega.

Setomaa valda jääv Värska-Saatse tee läbib kahel korral Venemaa territooriumi. Mõlema riigi kokkuleppel võivad Eesti kodanikud naaberriigist läbi sõita auto või mõne muu liikuva vahendiga. Jalgsi kõndimine, auto peatamine ja sealt välja tulemine on aga rangelt keelatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Aga inimestele pakub atraktiivsust Vene Föderatsiooni piirimärk, mis on vahetult selle Saatse saapa tee ääres ja inimesed tulevad autodest välja, teevad fotosid, endale aru andmata, et sellega nad on juba toime pannud rikkumisi. Nii et siinkohal palun ma kõiki inimesi, kes te liigute seal, pidage kinni juhistest, mis on seal siltide peal," rääkis Eesti piiriesindaja Eesti-Venemaa piiril Aimar Köss.

Läinud aastal tuvastati Saatse saapas kümmekond rikkumist. Veelgi enam aga ennetati. Tänavu on saapas kinni peetud üks inimene.

Kössi sõnul saadab selline järjepidev korrarikkumine välja sõnumi, justkui ei suudaks Eesti pool piiril korda tagada.

"Tänasel hetkel ei saa välistada erinevaid stsenaariume. Muidugi, ma siiralt loodan, et asjad ei jõua sellisesse staadiumi, kus naaberriigi ametivõimud võtavad vastu otsuse, mille kohaselt ei ole võimalik seda teed enam tulevikus kasutada, et me kindlasti omalt poolt rakendame kõik sellised meetmeid, et ei oleks rikkumisi antud lõigus," rõhutas ta.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: