Urmas Vadi: igavene talv ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Vadi
Urmas Vadi Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Teisipäeval mõisteti ringkonnakohtus Põhja-Eesti regionaalhaigla endine juht Tõnis Allik õigeks. Teisipäeval algas ka kevad. Petlikult võiks arvata, et need kaks sündmust pole omavahel seotud, aga on küll.

Paljud ootasid kevadet, ja kui see saabus, hakkas sadama soppa ja lund nagu meie kõigi Eestimaal elavate inimeste mõnituseks. Iga lumehelves, mis silma ja suhu tikkus, oleks justkui kisendanud: „Mis te lollid siin elate, kas te pole siis tõesti aastate jooksul sellega ära harjunud. Vaadake, kus te elate!” Paljud tegid teisipäevasest lumest pilte ja postitasid sotsiaalmeedias ja allkirjastasid selle sõnaga „Kevad!?” Suvest ei julge paljud veel üldse mõelda, ei ole kindel, kas see üldse tuleb.See näib nii kauge, kuid ilusa igatsusena. Mõnel on veel meeles lühikesed püksid, T-särk ja päikeseprillid.

Inimesed, kel vähegi võimalik, lähevad kuhugi soojale maale suve otsima. Neil, kel pole võimalik ja päris soojale maale minna ei saa, lähevad kasvõi natukenegi lõunapoole. Võib minna ka Saksamaale, näiteks Oktoberfestile jooma üht suurt õlut. Õlu ikka aitab ja leevendab, aitab tihti ka unustada igapäeva muserdust, hallust ja talve. Nii käitus ka Põhja-Eesti regionaalhaigla endine juht Tõnis Allik, kes käis Oktoberfestil ja ta reis maksti kinni. Vahel lihtsalt endal ei ole raha, aga siis tulevad sõbrad appi, kes ostavad lennupileti, kannu õlut. Ka Allik on inimene, ka tema vajas päikest ja vitamiine, mida leidub õlles rohkesti. Usun, et üks olulisemaid ja kaalukamaid argumente Tõnis Alliku õigeksmõistmisel olidki justnimelt meie ilmastikuolud, see jätkuv ja igavene halb suusailm.

Kõiki Vikerraadio päevakommentaare on võimalik kuulata Vikerraadio päevakommentaaride lehelt.

ERR.ee võtab arvamusartikleid ja lugejakirju vastu aadressil arvamus@err.ee. Õigus otsustada artikli või lugejakirja avaldamise üle on toimetusel. Artikli kommentaariumist eemaldatakse autori isikut ründavad ja/või teemavälised, ropud, libainfot sisaldavad jmt kommentaarid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: