PRIA toetused riigi tugiteenuste keskuse alla ilmselt ei liigu

Riigi Tugiteenuste Keskuse hoone.
Riigi Tugiteenuste Keskuse hoone. Autor/allikas: Konstantin Sednev/Eesti Meedia/Scanpix

Ehkki rahandusministeeriumi nägemuses võiks riigi tugiteenuste keskus hakata lisaks regionaaltoetustele tulevikus ka teiste valitsusalade toetusi menetlema, siis PRIA toetustega seda ilmselt ei juhtu, sest maaeluministeerium ei näe toimiva süsteemi muutmiseks põhjust.

Eelmisel nädalal tegi valitsus otsuse, et alates 1. septembrist hakkab regionaaltoetusi jagama riigi tugiteenuste keskus ning seni EAS-is sellega tegelenud töötajad liiguvad samuti keskuse alla.

Sellega hakkab keskus menetlema ja maksma rahandusministeeriumi valitsemisala toetusi, mida rahastatakse nii Euroopa Liidu toetustest kui ka Eesti maksumaksjate tasutud maksudest.

Rahandusministeeriumi jaoks on regionaalteenuste liikumine tugiteenuste keskuse alla katseprojekt, mille edu korral oodatakse algatusega ühinema ka teisi ministeeriume ja muu hulgas võiks keskus hakkama menetlema ka PRIA toetusi.

"Selle otsuse peab tegema iga ministeerium ise," selgitas rahandusministeeriumi välisvahendite osakonna juhataja asetäitja Maari Helilaid. "Mis eesmärkide saavutamiseks ja mis tingimustel toetusi antakse, jääb ka pärast reformi valdkonda juhtiva ministeeriumi otsustada. Nii on see ka praegu. Riigi Tugiteenuste Keskuse roll on võtta vastu taotlusi, neid kontrollida ja maksta toetus välja tingimusi täitvatele taotlejatele".

Maaeluministeerium ei pea PRIA toetuste liikumist tugiteenuse keskuse alla vajalikuks.

"Meie kantsleri Illar Lemetti seisukoht on, et PRIA on väga efektiivselt töötav makseasutus ja me ei näe vajadust PRIA töö ümberkorraldamiseks," sõnas maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Kertu Kärk.

Riigi tugiteenuste keskus korraldab riigi raamatupidamist ning personali- ja palgaarvestust, osutades teenuseid ministeeriumide valitsemisala asutustele, riigikantseleile, rahvusraamatukogule ja kunstimuuseumile.

Lisaks aitab keskus riigikantseleil ning justiits- ja rahandusministeeriumi asutustel riigihankeid korraldada ja korraldab riiginõuete täitmist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: