Riik meelitab pensioniealisi politseinikke eripensioniga tööd jätkama

Politseinikud.
Politseinikud. Autor/allikas: ERR

Seadusemuudatusega loodab politsei- ja piirivalveamet pikemalt tööl hoida kuni veerand pensionile minevaid politseiametnikke.

Järgmise viie aasta jooksul ootab pensionile minekut ligi 900 politseinikku, kirjutab Eesti Päevaleht.

Praeguse korra järgi pääsevad politseinikud pensionile juba 50- või 55-aastaselt ning kui nad otsustavad pärast selle vanuse täitumist PPA-sse edasi jääda, ei maksta neile eripensioni.

Ent kui nad ametist lahkuvad ja võtavad endale teise töökoha, saavad nad peale oma uue töötasu ka igakuist eripensioni ning sellises olukorras otsustavad paljud PPA-s pensioniikka jõudes politseist lahkuda ja uuele tööle minna.

Möödunud nädala lõpus läks siseministeeriumist välja seaduseelnõu, millega kavatsetakse kriisi leevendada - eelnõu järgi tahetakse mainitud eripensioni piirang kaotada, nii et 2019. aastast alates võiks politseipensioni saav ametnik jätkata oma teenistust politseis.

Muudatusega loodetakse tööl edasi hoida 25 protsenti pensionile siirduvaid politseinikke ja tuua tööle tagasi viis protsenti neid, kes on juba pensionile läinud.

Ministeeriumi arvutuste järgi peaks muudatus andma ka 1,4 miljonit eurot kokkuhoidu, sest ei ole vaja uusi politseinikke välja õpetada.

Raskusi on ka uute politseinike värbamisega, sest PPA andmeil on politseiametnike luhtunud konkursside arv 70 protsenti suurenenud: kui 2014. aastal luhtus 58, siis eelmisel aastal juba 98 konkurssi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: