Erikomisjon toetas Sinisalu jätkamist kapo peadirektorina

Kapo juht Arnold Sinisalu
Kapo juht Arnold Sinisalu Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon toetas esmaspäevasel istungil konsensuslikult Arnold Sinisalu jätkamist kaitsepolitsei peadirektorina ka teisel ametiajal.

Erikomisjoni esimehe Raivo Aegi (IRL) sõnul on Sinisalu oma viieaastase ametiaja jooksul kaitsepolitseiametit edukalt juhtinud. "Sinisalu ametiaega iseloomustab hea koostöö Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal vastutavate ametkondadega ning Venemaa poolt röövitud kaitsepolitsei ohvitseri koju tagasi toomine," märkis Aeg. "Pingestunud rahvusvahelises olukorras on kaitsepolitseiamet jätkanud tihedat koostööd partnerasutustega, tänu millele pole Eesti julgeolek ja põhiseaduslik kord kannatada saanud," lisas Aeg.

Sinisalu on juhtinud kaitsepolitseid 2013. aastast. Tema senine ametiaeg lõpeb tänavu 15. juunil.

Kaitsepolitseiameti peadirektori nimetab ametisse valitsus siseministri ettepanekul, kuulates ära riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ja õiguskomisjoni arvamuse.

Arnold Sinisalu on sündinud 1970. aastal Kärdlas. Ta on lõpetanud 1992. aastal politseiakadeemia, 1999. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna bakalaureuseõppe ning 2012. aastal samas ka doktoriõppe. Sinisalu on lisaks ametialasele tegevusele uurinud mõjutustegevuse piire rahvusvahelises õiguses.

Alates 1993. aastast on Sinisalu töötanud valdavalt juhtivatel ametikohtadel kaitsepolitseiametis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: