Siseminister teeb ettepaneku Sinisalu jätkamiseks kapo peadirektorina

{{1517921520000 | amCalendar}}
Arnold Sinisalu.
Arnold Sinisalu. Autor/allikas: ERR

Siseminister Andres Anvelt teeb valitsusele ettepaneku, et kaitsepolitsei peadirektorina jätkab ka järgmisel viiel aastal selle senine juht Arnold Sinisalu.

"Kaitsepolitseiamet on Sinisalu vedamisel Eesti sisejulgeoleku tagamisega väga hästi hakkama saanud. Arnold Sinisalu on karastunud juht, kes tunneb oma valdkonda läbi ja lõhki ning väärib kõigiti võimalust jätkata head tööd, mida ta siiani teinud on," ütles Anvelt.

Sinisalu on Anvelti sõnul end senise karjääri jooksul tõestanud pühendunud juhina, kes saavutab käegakatsutavaid tulemusi - julgeolekuasutustes, sealhulgas nende juhtimises, on oluline stabiilsus. "Töötades kaitsepolitseiametis juba 1993. aastast, tunneb Sinisalu oma ametit ja seal töötavaid inimesi väga hästi."

Anvelt ütles, et Sinisalu eestvedamisel on kaitsepolitseiametis tehtud head tööd. "Viimaste aastate jooksul on tuvastatud Vene eriteenistuse luurajaid ja tõkestatud mitmeid korruptsioonijuhtumeid. Jälile on saadud tahtlikele riigisaladuse kaitse nõuete eiramise juhtumitele, see aitab omakorda ennetada riigireetmisi. Lisaks on tõkestatud mitmeid korruptsioonijuhtumeid ning tehtud edusamme küberjulgeoleku vallas ja terrorismi rahastamise pärssimisel;" loetles Anvelt.

Kaitsepolitseiameti peadirektori, kelle ametiaeg on viis aastat, nimetab siseministri ettepanekul ametisse valitsus, kuulates eelnevalt ära riigikogu õiguskomisjoni ja julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni arvamuse.

 Arnold Sinisalu on sündinud 1970. aastal Kärdlas. Ta on lõpetanud 1992. aastal siseministeeriumi politseiakadeemia, 1999. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna bakalaureuseõppe ning 2012. aastal samas ka doktoriõppe. Sinisalu on lisaks ametialasele tegevusele uurinud mõjutustegevuse piire rahvusvahelises õiguses. Alates 1993. aastast on Sinisalu töötanud erinevatel, valdavalt juhtivatel ametikohtadel kaitsepolitseiametis, 2013. aastast peadirektorina. Tema ametiaeg lõpeb tänavu 15. juunil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: