X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TS Laevad tahab tulevast aastast püsivalt kuuendat parvlaeva

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Sadama kinnitusel on Saaremaa liinile vaja suvekuudeks lisalaeva, mistõttu tahaks ettevõte saada endale alates järgmisest aastast püsivalt kuuendat laeva. Praegu on Tallinna Sadamal viis laeva, millest üks - Regula - on varulaev.

Eeloleval suvel pannakse Regula lisalaevaks Saaremaa liinile. Kuna riigiga sõlmitud leping näeb ette, et Tallinna Sadamal peab samal ajal olema ka varulaev, otsitakse suvekuudeks juurde veel üks parvlaev, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ajutise varulaeva prahtimiseks peab Tallinna Sadam praegu läbirääkimisi, seega laeva nime veel ei avalikustata. Küll on aga teada, et tegu pole laevaga, mis on varem mandri ja saarte vahel sõitnud.

Ilma suvise lisalaevata ei ole võimalik tööd teha ka tulevastel aastatel, seetõttu oleks vaja välja mõelda mingi püsivam lahendus.

"Me näeme, et Virtsu-Kuivastu liinil reisijate arvud kasvavad, küll mitte tormiliselt, aga see on stabiilne kasv läbi aastate. Ei ole põhjust arvata, et see kuidagi edaspidi muutuks. Pikemas perspektiivis oleks sellel liinil lisalaev vajalik igal aastal," rääkis TS Laevade juht Jaak Kaabel.

Süsteem, et Regula läheb suveks Saaremaa liinile ning igal aastal hakatakse otsima kolmeks kuuks varulaeva, ei ole Tallinna Sadama hinnangul mõistlik. Seetõttu sooviks ettevõte alates järgmisest aastast saada juurde püsivalt kuuenda laeva.

"See ei ole kõige optimaalsem ja võib-olla ka kõige odavam variant. Tegelikult oleks ideaalne ikkagi pikem lahendus, et see laev on permanentselt siin olemas ja kasutatakse siis, kui vaja. Igal aastal ja igaks suveks hakata eraldi laeva otsima ei ole pikas perspektiivis kõige parem lahendus," ütles Kaabel.

Variante kuuenda laeva hankimiseks on mitu. Üks võimalus on pikaajaline prahileping, kuid samuti on võimalik, et ostetakse täiesti uus laev. Kõik sõltub sellest, kui palju saab Tallinna Sadam riigilt raha juurde. See peaks selgemaks saama kevadel riigieelarve strateegia artuelude käigus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: