Päästjate palk tõuseb 20 ja politseinike palk kümme protsenti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Politsei ja pääste Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Järgmisel aastal tõuseb päästjate palk ligi 20 protsenti ja politseinikel-piirivalvuritel kümme protsenti. Kokku said siseturvalisuse palgad riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel juurde üle 20 miljoni euro.

Siseminister Andres Anvelt ütles esmaspäeval riigikogus, et riigieelarve strateegias on ette nähtud ka tulevikus päästjate palgatõusu astmeline edasiminek.

"Seda on vaja kindlasti sellepärast, et inimesed püsiksid organisatsioonis ja et inimesed ka tuleksid organisatsiooni. Olen rohkem kui kindel, et selline motivatsioonipaketi suurenemine suurendab noorte inimeste tahet ja motivatsiooni tulla päästjaks," ütles Anvelt arupärimisele vastates.

Siseministri pikem eesmärk on päästeamet eelarvepuudujäägist välja tuua. Kui veel 2016. aastal hindas sõltumatu audit, et Päästeameti jätkusuutlikuks tegutsemiseks on kümne aasta jooksul vaja lisaraha 148,7 miljonit eurot, siis 2017. aastal kahanes puudujääk tänu lisarahastusele 111 miljonile eurole. 2018. aasta arvutusi alles tehakse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: